Karasu Belediye Başkanlığı Avukat Alımı

Karasu belediyesi sınav ve atama yönetmeliğine göre 1 memur alımı yapacaktır. Başvuru başlamış olup adaylar için son başvuru tarihi 19 Ekim 2018 olarak açıklanmıştır.

Kamu Personeli Alımı 16.10.2018, 01:35 16.10.2018, 01:51
Karasu Belediye Başkanlığı Avukat Alımı

Kamu personeli alımı avukatlık kadrosu için yapılacak olup adayların lisans düzeyinde eğitim veren kurumların hukuk fakültesi bölümü mezunu olması ayrıca 2018 yılına ait KPSSP3 puan türünden 70 puan almış olması gerekmektedir. Türk vatandaşı olanların başvurabileceği alımda genel şartlar: kamu haklarından mahrum olmamak, tck 53 maddesinde yer alan suçların birinden süresi geçmiş olsa bile mahkum olmamak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya ertelemiş olmak gerekmektedir.

Daha önce herhangi bir kurumda çalışılmış ise disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden görevine son verilmiş olmamak, hukuk fakültesi mezunu ve belirtilen kpss puanına sahip olmak, avukatlık ruhsatına başvuru son günü itibariyle sahip olmak, staj süresi hariç 6 yıl mesleki tecrübeye saip olmak gerekmektedir.

Avukat adayaları başvuru sırasında karasu belediyesi yazı işleri müdürlüğünden temin edeceği başvuru formu ile kimlik fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesi, 2018 yılı kpss sonuç belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, avukatlık ruhsatı ve meslekte 6 yıl tecrübesi bulunduğuna dair belge, askerlik durum belgesi, sabıka kaydı ve 35 yaşını doldurmamış olmak aranan genel şartlardır.

Başvuracakların istenilen belgeleri eksiksiz olarak 19 ekim 2018 tarihine kadar sakarya karasu belediye başkanlığı yazı işleri müdürlüğüne mesai bitimine kadar ( saat 17:00 ) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru klavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)