Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademisyen Alımı

Türkiye Cumhuriyeti’nin bilimsel araştırmaları ve akademik çalışmaları sürdürdüğü kurumlar olan üniversitelerin yeni akademik personel alım süreci devam ediyor.

Kamu Personeli Alımı 28.12.2019, 12:51 28.12.2019, 13:46
Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademisyen Alımı

Yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından yapılması planlanan akademik personel alımı sürecinde; her adayın farklı birimlerde açılan kontenjanlara başvuru yapabilmesi için, kılavuzda yer alan yöntem ve şartlara haiz olması gerekmektedir.

79 akademik personel istihdamında Karadeniz Teknik Üniversitesi alımları Mühendislik Fakültesi, Sağlık Hizmetleri MYO, Eczacılık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bil. Fak, Tıp Fakültesi gibi farklı fakültelere yapılmak üzere belirlenmiştir.

Başvuru Şartları ve Süreç

Adayların başvuru yapabilmeleri için aşağıdaki kılavuzda yer alan şartları taşımaları gerekiyor. Ayrıca Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların YDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Başvurular Resmi Gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (on beş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır.

Başvuru dilekçeleri "www.ktu.edu.tr/personel-formlar" adresinden temin edilebilir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı için tıklayınız.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@