Kamuya Bilişim Personeli! 3 Kamu Personeli Alınıyor

DPB resmi ilanı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına 3 kişi kamu personeli alımı yapılacak. Alım şartları, çalışma imkanları ile ilgili her şey burada.

Kamu Personeli Alımı 24.06.2019, 16:34 24.06.2019, 19:37
Kamuya Bilişim Personeli! 3 Kamu Personeli Alınıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına resmi ilanlarla Başkanlığın Bilgi İşlem Daire Başkanlığında tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavı ile 3 (üç) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak.

Başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartlara haiz olması,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olması,

Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olması,

Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olması,

Sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirebilmesi,

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi gerekmektedir.

Başvurular nasıl yapılacak?

Giriş sınavı başvuruları 24 Haziran 2019 tarihinde saat 09:00’da başlayacak ve 08 Temmuz 2019 tarihinde saat 18:00’da sona erecektir. Başvurular, Başkanlığın internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru için gerekli olan bilgiler ve elektronik ortamda iletilecek belge örnekleri haberimiz ekinde linkte verilen ilan ayrıntısından öğrenilebilir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 3 sözleşmeli bilişim kamu personeli alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)