Kamuya 3000 TL Maaş ile 1172 Personel Alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere işçi ve memur alımı için ilanlar yayımlandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda en az ilkokul mezunları olmak üzere 1172 işçi, memur ve personel alımı yapılacağı bilgisi verilmiştir. Alım yapılacak olan kadrolar, başvuru şartları ve başvuru adımları aşağıda belirtilmiştir.

Kamu Personeli Alımı 05.07.2020, 00:44 05.07.2020, 00:58
Kamuya 3000 TL Maaş ile 1172 Personel Alımı

Kamuya 3000 Lira ücret ile 1172 Personel Alımı


Kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere çi ve memur alımı için ilanlar yayımlandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda en az ilkokul mezunları olmak üzere 1172 işçi, memur ve personel alımı yapılacağı bilgisi verilmiştir. Alım yapılacak olan kadrolar, başvuru şartları ve başvuru adımları aşağıda belirtilmiştir.

İŞKUR duyurdu: Kamuya çok ayıda memur, işçi personel alınıyor.

İŞKUR üzerinden art arda ilanlar yayımlandı. Yayımlanan kamu ilanlarına baktığımızda farklı şehirlerde çalıştırmak üzere personel, işçi ve memur alımı yapıldığı görüldü.

PERSONEL ALIMINDA GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye İş Kurumu e sube kısmında Kamu İlanları kısmında yayımlanan duyuruda en az ilkokul mezunu adaylar arasından çok sayıda personel ve işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı olmadan ve KPSS puan sınırı olmadan, 50-60 KPSS şartı ile yapılan personel alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak  dayların aşağıdaki adımları izleyerek başvurusunu İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapması gerekmektedir.

A. Aşağıdaki bağlantıya gidin.

esube.iskur.gov.tr

B. Linki kopyalayıp yeni sekmede açın ve açılan sayfada İŞ ARAYAN yazan kısımdan giriş yapın.

C. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan butona tıklayın.

D. Son olarak iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Bu sayfada İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyip ARA butonuna tıklayın

Kamu ilanları aşağıda sıralancaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Nurullah yılmasın 11 ay önce
İssizim ama nevşehir alımlar başlatın
Hüseyin Gürbüz 11 ay önce
Kamuda çalışmak istiyorum
Celil Çolak 11 ay önce
Bizede is dusermi bugune kadar hic kamu isi dekdusmedi birkez daha sansimi deneyem dedim saygilarimla
Hüsniye avcı bende kamuda is isdiyorum 11 ay önce
Bende iş isdiyorum kamuda
Mehmet Deniz 11 ay önce
Alınacak kişiler çoktan belirlenmiştir bizlere sıra gelmez
Bir kere olsun kamu olsun 10 ay önce
Tadoren de çalışmak tam biktim