Kamuda memur olmak isteyenler! KPSS şartsız memur nasıl olunur?

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşın arama motorlarında kamuda memur alımı için fazlasıyla araştırmalarda bulunuyorlar. KPSS şartı aranmadan kamuda nasıl memur olunur. Uzmanlarından bazı tüyolar verilmekte…

Kamu Personeli Alımı 07.06.2020, 01:55 08.06.2020, 18:29
Kamuda memur olmak isteyenler! KPSS şartsız memur nasıl olunur?

Memur olmak isteyen ancak ÖSYM’nin Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS girmeyen, bazı sebeplerden ötürü giremeyen veya girip ancak KPSS sınavı puanı düşük gelen vatandaşların memur olma hayali hayli düşmektedir. Bununla ilgili uzmanlar Türkiye Cumhuriyetinin kamu kurum ve kuruluşlarının sayısı 227 civarı olup uzantılı kuruluşları da bulunmaktadır. Memur alımı için KPSS şartsız alım yapan kurumları takip ederek önünüze gelebilir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında özel bütçeli kuruluşların yanı sıra gizliliğe esas olarak çalışan kurumlarda KPSS şartı aranmaksızın mülakat ile memur alımları gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra özel bütçeli kuruluşlar (Resmi Gazete, Bakanlık İlanı, Üniversite, İŞKUR) gibi kurumların yayınladıkları bazı ilanlarda “sürekli işçi alımı, daimi işçi alımları, sözleşmeli işçi alımları” gibi ilanlar arasında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesinde geçen şartlara haiz olanlar diyerekten yapılan alımlar.

Memur olmaya engel teşkil edebilecek hüküm veya mahkumiyeti bulunmayan adaylar için kamu sitesi içerisinde (sürekli, daimi ve sözleşmeli) gibi haberleri kontrol eder ve takibini yapmanız halinde yukarıda sayılan alım çeşitlerinin şartlarına haiz olmanız halinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olmak isteyenler için yukarıda bazı kurumlardan örnekler vererek kamu personeli alımlarında memur olma hayalinizi bir çok kurum ve kuruluşta gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Fatma oz 8 ay önce
Okadar girdimki olmadi malesef sanirim ayarli yolar alacaklarinida bukadar sanssiz olamam herhalde