Kamu ve Özel 1 Milyon İstihdam! Gençlere İş İmkanı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak daha önce başlatılan yazılımcı projesi hayata geçmiştir. Kamu ve Özel sektörde 1 Milyon gencimize yazılımcı olma fırsatı doğmuş olup fırsatı iyi değerlendirin dedi....

Kamu Personeli Alımı 22.04.2020, 00:28 22.04.2020, 00:30
Kamu ve Özel 1 Milyon İstihdam! Gençlere İş İmkanı

Bakan Albayrak uzun zaman önce başlatılan gençlerin istihdama kazandırılması adanı proje başlatmıştık. Gençlerin önünü açarak eğitimler ile destekleyerek projeyi hayata geçirdik. Bilişim sektöründeki açığı kapama amacı ile yazılımcılara ihtiyaç duyulduğunu bu anlamda 1 Milyon gencin online eğitimlerle yazılımcı olma fırsatı açılmıştır.

Bilişim sektörünün en büyük sıkıntısı olan yazılımcı arayışlarının proje kapsamıyla sona ereceğini söyleyen Bakan Albayrak hali hazırda Ülkemizde 140 bini aşkın yazılımcı bulunmaktadır. Ancak kapasitemiz bu sayının ötesinde olduğundan dolayı doğrudan başvuru ile farklı kategoride 37 eğitim hazırlanmıştır. Bilgi teknolojilerinin hazırlamış olduğu eğitimlerle yazılımcılar alanlarında yetiştirileceklerdir.

Başvuruya lise ve üniversite öğrencilerinden büyük katılım beklenmektedir. Programlara katılmak isteyen adaylar CV’leri bir havuzda toplanarak özel sektörün erişimine açılacaktır. Böylelikle özel sektörde bilişim ağlarında yazılımcı ihtiyaçları karşılanmış olacaktır. Kamu ve Özel sektörde kariyer sahibi olma yolu açılmış olacaktır.

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login resmi web sitesi üzerinden başvurular alınmaktadır. Linki kopyalayıp tarayıcınızda aratmanız durumunda direk olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Hamza 1 yıl önce
Ordu ilinde iş arıyorum bulamıyorum ne yapalım aç kalalim
Onur 1 yıl önce
İş arıyorum