Kamu Üniversiteleri 85 Güvenlik ve Daimi İşçi Alımları

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlar kapsamında Kayseri Erciyes Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesinde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu 85 güvenlik görevlisi ve daimi işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 09.12.2019, 12:24
Kamu Üniversiteleri 85 Güvenlik ve Daimi İşçi Alımları

İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanları kapsamında Pamukkale Üniversitesinde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu daimi 45 işçi alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Kayseri Erciyes Üniversitesi en az ilkokul mezunu 40 güvenlik ve temizlik işçi alımları yapılacağı ilan edilmiştir.

Pamukkale üniversitesi işçi alımları;

Başvuru şekli; Pamukkale Üniversitesi 45 sürekli işçi alımına başvuruda bulunmak için İŞKUR il müdürlükleri ile hizmet merkezlerinden veya İŞKUR e-şube adresi üzerinden İş Arayan bölümünden TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceksiniz. Daha sonra ilan kodu bölümüne engelli 26 temizlik görevlisi alımı için "00005294570" ilan numarasını, 19 temizlik görevlisi alımı için "00005294584" ilan numarasını yazıp aratarak başvuru işlemleri gerçekleştirilebilecek. Başvurular 9 Aralık ile 13 Aralık 2019 tarih aralığında başvurular yapılacaktır.

Başvuru şartları neler; Üniversite tarafından yayımlanan sürekli işçi alımına başvuruda bulunmak için en az ilkokul mezunu olunması gerekmektedir. Yaş şartı olarak da 35 yaşından büyük olmaması aranan diğer bir kriterdir. 19 temizlik görevlisi alımına başvurmak için sadece kişisel durumu eski hükümlü veya TMY  olanlar başvurabilir. 26 sürekli işçi alımına ise kişisel durumu engelli olan vatandaşlar başvurabilecek.

Kayseri Üniversitesi işçi alımları;

Kadro dağılımı neler; Kayseri Üniversitesi sürekli işçi alımında 7 güvenlik görevlisi ve 33 temizlik görevlisi olmak üzere toplamda 40 kişi Kayseri Üniversitesi bünyesinde istihdam edilecek. Yayımlanan ilanlar ve karşısında kırmızı kutu içinde yazılı kodlar ise şu şekildedir;

Başvuru şartları neler; Yukarıda da görüldüğü gibi her ilan için farklı ilan kodları dolayısıyla farklı şartlar yayımlanmıştır. Başvurularda uyulacak genel şartlara bakıldığında güvenlik görevlisi alımı için valiliklerce verilen özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olma şartı ile iş sağlığı ve güvenliği ile iletişim becerilerini içeren toplamda en az 50 saat süreli sertifikaya sahip olma şartı bulunmaktadır.

Temizlik görevlisi alımı ilandan ilana değişmekle birlikte hijyen, iş sağlığı ve güvenliği ile iletişim konularını kapsayan toplamda en az 80 saatlik sertifikaya sahip olunması gerekmektedir. Alımlarda ilgili ilana göre en az ilkokul veya lise mezunu olma şartının yerine getirilmesi gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)