Kamu Personel Alımlarında! 35 Yaş Şartı Kaldırılsın? 1 Milyon İmza Kampanyası

Emeklilik yaşının 60-65 yaş olduğu ülkemizde Kamu Kurum Kuruluşlarında kamuda personel olarak çalışmak isteyen vatandaşlar 35 yaş şartı engeline takılmaktadır. Milyonlarca insanın mağduriyetine Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanlığı, Hükümet ve Muhalefet partilerinden bu işe çözüm bulunması…

Kamu Personeli Alımı 29.06.2020, 12:03 29.06.2020, 12:09
Kamu Personel Alımlarında! 35 Yaş Şartı Kaldırılsın? 1 Milyon İmza Kampanyası

Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Hükümet ve Siyasi Partiler gönderilmek üzere 1 Milyon imza kampanyasıdır. Kamu kurum ve kuruluşları, Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlar, İŞKUR, Belediye Başkanlıkları, Üniversiteler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (SYDV) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıkları ile bağlı kurum ve kuruluşlarınında kamu personeli alımlarında 35 yaş şartının kaldırılması yönünde vatandaşların talebidir.

ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yaş engeline takılan 35 yaş şartı mağdurlarının yanı sıra İŞKUR üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyen sayıları milyonları bulan vatandaşların ADALET ve HAKKANİYET istedikleri bu sebeple 35 yaş şartının kaldırılarak iş imkanlarından faydalandırılmalarını istediklerine karşı imza kampanyasıdır.

Kamuda 35 yaş şartı mağdurları gün geçtikçe kanayan yara haline gelmiş durumda ve Devlet büyüklerinden bu sorunun bir an önce KANUNLAR ve YÖNETMELİKLERLE çözüm odaklı çalışma prensibiyle ele alınarak vatandaşların mağduriyetlerine son verilme çağrısıdır.

İmza kampanyası başta; Cumhurbaşkanlığına, TBMM Başkanlığına, Bakanlara, Hükümet Yetkililerine, Adalet ve Kalkınma Partisine, Cumhuriyet Halk Partisine, Milliyetçi Harekat Partisine, İyi Partiye, Saadet Partisine ve Milletvekillerine ulaştırılmak üzere 1 Milyon imza kampanyası başlatılmıştır.

1 Milyon imza kampanyasına destek vererek 1 milyon paylaşıma ulaşılması sizlerin habere yorum ve paylaşımlarıyla olacaktır.

KAMPANYA İÇİN http://chng.it/9pL2WBs86G İMZA VER...

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (93)
Fika Bir 12 ay önce
Katılıyorum, hatta yaş sınırı kaldırılsın.
Melike 12 ay önce
35 yaşındakiler ac mi kalsin boşuna mı okuyo ben okumusum atamam olmadi evlenmişim çocuk hala atama yaş 33 napayim ne halta o zaman devlet üniversitesi açıp mezun 3dip açıkta bırakıp borde Üzerin e yaş koymak adaletsizlik kül hakkı dayısı olanın işi hazır biz napalim çok sayarım dayiyla ise göreni gözümün önünde cooookkk
Hesna keler 12 ay önce
Tabiikide kaldırılsın bende buyüzden işe giremiyorum
İşsizler ordusu 12 ay önce
Harikasınız sesimizi duydunuz. 1 milyon paylaşımla çözeriz birlikten kuvvet doğar
Ediz 12 ay önce
Teşekkür ederiz yıllardır işe giremiyoruz. Emeklilik 65 alım 35
Hafız 12 ay önce
Paylaşın destek verelim
Murat 12 ay önce
Yaş sınırı kaldirilsin ise girelim
Hatice 12 ay önce
Katılıyorum yaş şartı olmasin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın