Kamu Kurumuna KPSS' siz Memur Alımı

Kamu Kurumu tarafından Memur alımı için personel alım ilanı yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanında 150 iç denetçi alınacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 08.08.2020, 19:11 09.08.2020, 19:36
Kamu Kurumuna KPSS' siz Memur Alımı

Kamu Kurumuna KPSS' siz Memur Alımı

Kamu Kurumu tarafından Memur alımı için personel alım ilanı yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanında 150 iç denetçi alınacağı açıklandı.

BAŞVURU

İlana başvurmak isteyenler 17-31 Ağustos 2020 tarihlerinde 4. Cadde yani Kazakistan Caddesi No:112 Kat:4 Emek Ankara adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.

Sınava ait detaylı bilgilere https://www.hmb.gov.tr/icdenetim-koordinasyon-kurulu adlı internet sitesinde yayınlanacak olan Sınav Başvuru Kılavuzlarından ulaşılabileceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1. 657 Devlet Memurları yasasının 48 inci maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

2. 4 yıl süre ile eğitim veren üniversiteler ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki eşdeğer bir üniversite eğitim kurumlarından birini bitirmek gerekmektedir.

3. Aşağıda belirtilmiş olan sürelere boyunca 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi Kontrol Kanununa tabi olan kamu kurumlarında çalışmış olma şartını yerine getirmek zorundadır.

4. Yardımcılık görevlerinde geçmiş olan süreler dâhil olmak üzere, mesleklerine sınav olmak suretiyle işe başladıktan sonra yapılan yeterlilik sınavlarında başarılı olmak kaydıyla denetim memuru olarak en az beş yıl tecrübeli olması gerekiyor.

5. Yardımcılı görevinde geçen çalışma süreleri dâhil olmak üzere, mesleklerine sınav olmak suretiyle işe başladıktan sonra yapılan yeterlilik sınavlarında başarııl olmak kaydıyla uzman olarak en az sekiz yıl çalışmak gerekiyor.

6. Araştırma görevlisi olarak geçen süreler dâhil olmak üzere, doktora unvanını almış olmak ve öğretim elemanı olarak en az sekiz yıl çalışmış olmak.

7. Müdür ve daha üstü unvanlarda en az sekiz yıl çalışmış olmak.

8. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

9. Sınavın son başvuru tarihinden itibaren 45 yaşından büyük olmamak gerekmektedir.

10. Uyarı veya kınama cezaları da hariç disiplin cezası almamış olmak gerekmektedir.

11. İç Denetim Koordinasyon Kurulunun belirlediği mesleki ahlak genel etik kurullara uygun olmak gerekmektedir.

12. Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Yönetim Kurulunca eşdeğerliği olarak kabul edilen uluslararası olarak geçerliliği bulunan bir sınavlardan bu puanlara denk bir puana sahip olmak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)