Kamu Kurumuna KPSS'siz Güvenlik Alımı

Darphane Müdürlüğü tarafından İŞKUR üzerinden bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda En az lise mezunu adaylar arasından KPSS puan şartı aranmadan güvenlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi.

Kamu Personeli Alımı 29.07.2020, 00:01 29.07.2020, 12:35
Kamu Kurumuna KPSS'siz Güvenlik Alımı

Kamu Kurumuna KPSS'siz Güvenlik Alımı

Darphane Müdürlüğü tarafından İŞKUR üzerinden bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda En az lise mezunu adaylar arasından KPSS puan şartı aranmadan güvenlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Darphaneye yapılacak güvenlik görevlisi alımında başvurular bugün başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden müracaatını yapması gerekmektedir.

İŞKUR e sube sayfasına gittikten sonra iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra İŞ İLANLARI linkine tıklayın ve son olarak iş arama sayfasında İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyip ARA butonuna tıklayın.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

1. Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

3. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

4. 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

5. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

6. Türk Ceza Kanununun53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar işlemeiş olmak.

Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanmamak.

Hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

7. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

8. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü  tarafından Resmi Gazete ve İŞKUR 'da bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda En az lise mezunu adaylar arasından KPSS puan şartı aranmadan güvenlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı aranmadan yapılacak koruma ve güvenlik görevlisi alımında başvurular bugün başladı.

İstanbul’da, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No: 55 Beşiktaş ve Orhantepe Mah. Tekel Cad. No: 6 Cevizli Kartal adreslerinde bulunan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün işyerlerine yapılacak koruma ve güvenlik görevlisi alımında adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde istihdam edilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)