Kamu Kurumuna Büro Görevlisi Kamu Personeli Alımı

Kamu Kurumuna KPSS 60 minimum 60 puanla Büro Görevlisi Kamu Personeli Alımı yapacağını duyurmuştur. Alım şartları neler, kimler başvuruda bulunabilir, detaylar haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 17.06.2019, 10:06 17.06.2019, 11:45
Kamu Kurumuna Büro Görevlisi Kamu Personeli Alımı

İlgili adayların başvuruları online veya şahsen kabul edilmektedir. Alınacak büro görevlisi kamu personeli alımı için en az KPSS puan türünden minimum 60 puan almış olması gerekmektedir. İlgili adayların başvuruları online olarak yapılmakta olup belgelerin teslimi şahsen kuruma yapılacaktır.

Alım Balıkesir Altıeylül büro görevlisi alımına başvuru şartları neler:  En az 6 aylık B sınıfı sürücü ehliyetine sahip, aktif olarak araç kullanabiliyor olması. Adayın vakfın bulunduğu il sınırları içinde ikamet ediyor olması. Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojileri ve Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik veya Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olması. ÖSYM tarafından 2018 yılında lisans mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan almaş. Microsoft Office programlarını aktif olarak kullanabilen ve bunu MEB veya üniversitelerce verilen sertifika ile belgelendirmesi. Gerekmektedir.

Niğde Altunhisar büro görevlisi alım şartları; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, İktisat bölümleri, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinin herhangi birinden mezun olmaları gerekmekte. ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 ve 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan alanlar, Bilgisayar programlarını rahatlıkla kullanabilme ve MEB’e bağlı kurumlar tarafından onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olanların başvuruları kabul edilmektedir.

Kamu büro görevlisi alım başvurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Nazende Boynuince 2 yıl önce
Ben engelliyim bana iş verin sınav kazandım beni alın rica ediyorum
Serkan öğretmen 2 yıl önce
Başvuru yapmak istedim Başvurunuz kabul edilmedi dedi çünkü ikamet şartı . İkamet şartı tamamen kaldırılmalıdır
Sınıf öğretmeni 2 yıl önce
İkamet şartı hiç olmaması gereken bir sebep ikamet şartı tamamen ve tamamen ortadan kaldırılmalıdır
İkamet şartı olmasın 2 yıl önce
İkamet şartı diye bir sebep olamaz Başvuruda ikamet şartı tamamen kaldırılmalıdır
Yasin bey 2 yıl önce
Hiç yorulmayın gençler oraya gidecekler çoktan belli Allah kabul etmesin biz Türkiye'de yiz unutmayın torpil yoksa iş de yok üniversitenin bir önemi yok herkes adamını ise sokar bize de hayal kırıklığı düşer ben vanliyim ve bu iş hayatta duzelmez ben de üniversite mezunuyum ama özel sektöre girmek zorunda kaldım kpss de 81 puan aldım on tane mülakata girdim hepsinden de elendim Allah kabul etmesin hakkım zehir zıkkım olsun
Orhan yanaray 2 yıl önce
Ulaştırma şoför
Jule 2 yıl önce
O zaman kesin torpil adam yerleştirecekler boşa kürek sallamayayım