Kamu Kurumuna 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapılacak

Kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanları yayınlandı. Yayınlanmış olan memur alımı ilanlarında Diyanet işleri başkanlığı kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS P3 50 puan şartı ile 40 adet Cami Rehberi Alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 12.01.2021, 00:00 13.01.2021, 10:31
Kamu Kurumuna 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapılacak

Kamu Kurumuna 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapılacak

Kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanları yayınlandı. Yayınlanmış olan memur alımı ilanlarında Diyanet işleri başkanlığı kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS  P3 50 puan şartı ile 40 adet Cami Rehberi Alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Cami Rehberi Alımı ilanı son başvuru tarihi 13.01.2021 tarihinde sona erecektir.

Başvuru yapmak isteyen bütün kişilerin sinav.diyanet.gov.tr internet sitesi üzerinden başvrularını yapması gerekmekte.

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıdadır.

https://insankaynaklari.diyanet.gov.tr/Detay/666/2020-y%C4%B1l%C4%B1-cami-rehberi-al%C4%B1m%C4%B1-s%C4%B1nav%C4%B1-duyurusu

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. KPSS  P3 50 puan şartı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)