Kamu Kurumuna 1093 Memur Alımı Yapılacaktır

Kamu Kurumu ve Kurumlarına memur ataması gerçekleştirilmesi için kılavuz yayınlanmıştır. 2828 sayılı kanun kapsamında yapılacak olan memur atamaları işlemlerinde KPSS şartı olmayacaktır.

Kamu Personeli Alımı 05.01.2021, 19:35 06.01.2021, 12:26
Kamu Kurumuna 1093 Memur Alımı Yapılacaktır

Kamu Kurumuna 1093 Memur Alımı Yapılacaktır

Kamu Kurumu ve Kurumlarına memur ataması gerçekleştirilmesi için kılavuz yayınlanmıştır. 2828 sayılı kanun kapsamında yapılacak olan memur atamaları işlemlerinde KPSS şartı olmayacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ

2828 sayılı kanun için son başvuru tarihi 10.1.2020 olarak açıklanmıştır.

Tercih yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki link üzerinden tercih yapmaları gerekiyor.

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-hizmetler-kanunu-kapsaminda-ise-yerlestirme-tercih-islemleri

Yukarıda yazılı olan linki kopyalayarak yeni sekmede açınız. Açılmış olan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA yazısına tıklayın ve e Devlet şifreniz ile giriş yapınız.

Giriş işlemini yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkacak olan ekranda tecihlerinizi yapabilirsiniz.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -2828 sayılı kanun ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 -2828 sayılı kanun ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - 2828 sayılı kanun ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 -2828 sayılı kanun ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 -2828 sayılı kanun ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 -2828 sayılı kanun ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - 2828 sayılı kanun ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - 2828 sayılı kanun ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 -2828 sayılı kanun ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 -2828 sayılı kanun ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 2828 sayılı kanun ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 2828 sayılı kanun ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 2828 sayılı kanun ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 2828 sayılı kanun ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 2828 sayılı kanun ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 2828 sayılı kanun ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)