Kamu Kurumlarında 2019 Yılı Dolu Boş Kadrolar Belirleniyor! Memur İhtiyaçlarını Belirlemek

Resmi Gazetede yayımlanan 41 farklı kuruma ait 2019 yılı memur alımı ihtiyaç durumları belirleniyor. Buna göre memur alımları araştırmalarından sonra gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 14.04.2019, 00:48
Kamu Kurumlarında 2019 Yılı Dolu Boş Kadrolar Belirleniyor! Memur İhtiyaçlarını Belirlemek

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 2019 yılı dolu boş kadro belirlenmektedir. Kamu Personeli alımı KPSS Merkezi atama için ön hazırlık yapılıyor gibi, 13 Nisan 2019 cumartesi günü resmi gazetede yayımlandı. Cumhurbaşkanının onaylanmasının ardından yayınlanan dolu boş kadro değişikliği cumhurbaşkanının onayı ile resmi gazetede yayımlandı.

Kamu kurum ve kuruluşları personel ihtiyaçlarını belirleyip DPB Devlet Personel Başkanlığına iletir. Bilgiler doğrultusunda Devlet Personel Başkanlığı o yıl içerisinde gerçekleştirilecek kamu personeli alımına ilişkin olarak personel sayıları kıdem ve dereceleri belirlenir, alım yapılacak personellerin şartları belirlenir kurumun yapacağı tüm alımlara ilişkin olarak açıklanır.

Devlet Personel Başkanlığı adayların başvuruları usul ve esasları resmi gazetede yapılan ilandan sonra 15 gün içerisinde başvuruları alınır, yazılı veya sözlü sınavları geçenler kadroya alınırlar. Birçok Kurumu Kuruluşun dolu ve boş kadroları yayınlanmamış olup önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenmektedir.

Devlet Personel Başkanlığınca resmi gazetede personel alımına ilişki ilanlar tüm detaylarıyla sitemizde ve cep uygulamasında bulabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Mustafa Karcı 2 yıl önce
Esk oprt
Mustafa Karcı 2 yıl önce
Eska opr
Mustafa karci 2 yıl önce
Eskavatorc oprt belgerim var kamuda calismak isterim