Kamu Kurumları İçin 1247 Atama İzni Verildi

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 3. Kontenjan dağılımı yapılarak üniversitelere 800, diğer kamu kurumlarına ise 457 atama izni verildi.

Kamu Personeli Alımı 09.11.2019, 19:02
Kamu Kurumları İçin 1247 Atama İzni Verildi

Hangi Kurumlara Atama İzni Verildi?

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile verilen atama izinlerinin büyük çoğunluğunu üniversiteler oluşturuyor. Diğer kurumlardan ise şu alımlar yapılacaktır:
•    İçişleri bakanlığı 200 personel alımı, 
•    Ticaret bakanlığı 7 personel alımı, 

•    Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği İşleri 20 Uzman Yardımcısı, 
•    Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 200 İl Göç Uzman Yardımcısı, 
•    Türkiye Yazma Eserler Kurumu 30 Yazma Eser Uzman Yardımcısı alımı olmak üzere 457 atama yapılacaktır. 

Üniversitelere 800 Atama Yapılacak
Üniversiteler için 800 atama izni verildi. Bu kontenjanın 535 kişisi ülkenin kalkınmasında ve bilim hayatının gelişmesinde öncelikli görülen alanlarda lisansüstü eğitim için kullanılacaktır. Bu kapsamda yükseköğretim kurumlarına araştırma görevlisi ataması yapılacaktır. Kadro dağılımları YÖK tarafından yapılacaktır. Araştırma görevlisi alımları açıktan atama şeklinde olacaktır. Kalan kontenjanlar ise çok sayıda üniversite tarafından kullanılacaktır. Bu kadrolara ise merkezi atama ile alım yapılacaktır. 

Zorunlu yabancı dil derslerini vermek için yapılacak olan öğretim görevlisi alımlarında Yükseköğretim Kurulunca belirlenen sayı geçilemeyecektir. 

Yukarıda verilen atama izinleri ile atama yapılması için kurumlar tarafından süreç yürütülecektir. Söz konusu kadrolara başvuru yapacak olan kişiler ilanları takip etmelidir. Böylece süresi içinde başvuru yaparak atanma fırsatı yakalayabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)