Kamu İhale Kurumu Memur Alımı Yapacak

Memur alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda KİK, Kamu İhale Kurumu 80 KPSS Şartı ile kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 20 adet Kamu İhale Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Kamu Personeli Alımı 13.01.2021, 00:12 14.01.2021, 12:06
Kamu İhale Kurumu Memur Alımı Yapacak

Kamu İhale Kurumu Memur Alımı Yapacak

Memur alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda KİK, Kamu İhale Kurumu 80 KPSS Şartı ile kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 20 adet Kamu İhale Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

KİK, Kamu İhale Kurumu personel alımı ilanı 18.01.2021 tarihinde başlayacak ve 29.01.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adayların 18.01.2021 tarihinde http://www.ihale.gov.tr internet adresi üzerinden Kamu İhale Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı” modülündeki “Sınav Başvuru Formu”nun eksiksiz şekilde doldurulması ile online olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıdadır.

http://www.ihale.gov.tr/Duyuru/392/kamu_ihale_uzman_yardimciligi_giris_sinavi_duyurusu.html

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Kamu İhale Kurumu ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Kamu İhale Kurumu ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Kamu İhale Kurumu ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Kamu İhale Kurumu ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Kamu İhale Kurumu ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)