Kalkınma Ajansları 14 Kamu Personel Alımı! Tarihleri Değişti

Doğu ve Güney Ege Kalkınma ajansları tarafından yayınlanan ilanlar kapsamında 7 unvanda 14 kamu personeli alımı Coronavirüs sebebiyle başvuru tarihleri değiştirildi. İşte tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 29.03.2020, 01:31 29.03.2020, 02:05
Kalkınma Ajansları 14 Kamu Personel Alımı! Tarihleri Değişti

Kalkınma ajansları tarafından geçtiğimiz haftalarda yayınlanan kamu personeli alımı başvuruları Koronovirüs tedbirleri nedeniyle ileri tarihe ertelendi. Alınacak kamu personelleri Doğu Kalkınma Ajansı ve Güney Ege Kalkınma Ajansında istihdam edilmek üzere 7 unvanda 14 kamu personeli alacaklarını duyurmuştur.

Doğu Kalkınma Ajansı başvuru şartları ve tarihleri;
Adayların T.C vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, memuriyete engel cezanın bulanmaması, erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması, KPSS puan şartını ve yaş şartını taşıyor olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adayların unvanları ise şu şekilde; 3 uzaman alımı, 1 iç denetçi alımı, 1 grafik tasarımcı alımı ile 3 destek personeli alımı 4 ile 15 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır. Diğer tüm detaylar ilan kılavuzunda yer almaktadır.

Doğu Kalkınma Ajansı ilan kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Güney Ege Kalkınma Ajansı başvuru şartları ve tarihleri;

Adayların T.C vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, KPSS 60-80 puan şartı ile yaş şartlarını taşıyor olması gerekmektedir. Başvuracak adayların unvanları ise şöyle; Uzman personel ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri sorumlusu, İç Denetçi, Hukuk Müşavirliği unvanlarında alımlar gerçekleştirilecektir. Başvuru tarihleri ise 4 Mayıs ile 22 Mayıs 2020 tarihine ertelenmiştir. Daha detaylı bilgi için aşağıda ilan kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Güney Ege Kalkınma Ajansı ilan kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)