JGK Koruculuktan Uzman Erbaş Alımı! Şartları Neler

Jandarma Genel Komutanlığı güvenlik koruyuculuğundan uzman erbaş alımı yolunu resmen açmıştır. 2 Jandarma karakol komutanlıklarında istihdam edilmek üzere koruculuktan uzman erbaş alımı ilanı yapmıştır. İşte tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 05.12.2019, 00:01 09.12.2019, 12:59
JGK Koruculuktan Uzman Erbaş Alımı! Şartları Neler

JGK uhdesinde bulunan 2 jandarma karakol komutanlığına koruculuktan uzman erbaş alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru şartları neler, kimler başvuruda bulunabilir, haberimizin devamında tüm ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Uzman erbaş olma başvuru şartları neler;Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise mezunu olmak ve ya yurt dışındaki dengi okul mezunu olması, Sağlık durumunun Komando Uzman Erbaşlığa elverişli olduğunu yetkili hastanelerden alacağı raporla kanıtlamış olmak. Askerlik hizmetini tamamlamış olmak. Yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak. Arşiv Araştırması ve Güvenlik soruşturması olumlu olmak. Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak. Daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve ya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olması istenmektedir.

Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma, firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkum olunmaması gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli ve ya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyet bağlayıcı bir ceza ile mahkum olmamak. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süreli ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkum olmamak. Yapılacak sınav fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olmanız gerekmektedir.

Şırnak İl J.K.lığında halen görev yapmakta olan Güvenlik Korucuları (GK) kaynağından Uzman Erbaş alımı yapılacaktır. İstekli olan Güvenlik Korucuların, yapılacak olan alımla ilgili ilçe J.K.lıklarına 15 Aralık 2019 tarihine kadar müracaat etmesi önemle rica olunur. Cizre ile Beytüşşebap İlçe Jandarma Komutanlıkları uzman erbaş alımı yapılacağını duyurdu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Aydın Ahmet Kurt 7 ay önce
Güvenlik görevlisi olmak istiyorum ben 530 206 0997 WhatsApp ekle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@