JGK 7000 Sözleşmeli Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı

JGK tarafından askeri personel temini ihtiyaçları Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarda uzman erbaş ve sözleşmeli er ihtiyaçlarının olduğunu ve bu anlamda personel teminine gidileceğini açıkladı. İşte tüm detaylarıyla…

Kamu Personeli Alımı 06.11.2019, 01:11 06.11.2019, 01:11
JGK 7000 Sözleşmeli Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı uhdesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığında uzman erbaş alımı ve sözleşmeli er alımı ihtiyaçlarını MSB Komisyon Başkanlığına resmi olarak bildirerek bu ihtiyaçların karşılanması amacı ile çalışmalar başlatılmıştır. Askeri alımlara ilgi duyan adaylar tarafından alım kılavuzlarının ne zaman yayımlanacağı merak konusu olmuştur.

Milli Savunma Bakanlığı Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz uzman erbaş ve sözleşmeli er sayılarına net vurgu yaparak ihtiyaçları olan sayılarda verdi. Bu anlamda hali hazırda 73 bin uzman erbaş görev yaparken 18 bin sözleşmeli er Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde hizmet etmektedir. Bu sayılarda uzman erbaş 79 bine çıkarılması planlanırken 6 bin uzman erbaş alımı gerçekleştirilecek olup sözleşmeli er ise 19 bine çıkarılması planlanmasında ise 1000 sözleşmeli er alımı yapılacağını açıkladı.

Sözleşmeli er ve uzman erbaş teminine başvuru için en az lise ve dengi okul mezunu olması, 20 yaşından gün almış ve 27 yaşını tamamlamamış olması gerekiyor. Sözleşmeli er olarak en az 3 yıl görev yapmış birininse 29 yaşından gün almaması şartı aranmaktadır. Ancak askerlik hizmeti devam ederken alım ilanına başvuracak adayların Birlik Komutanlıklarından nitelik belgesinde 80 ve üstü puan alması gerekmektedir.

Askerliğini bitiren adayların terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olması ve 3 yılını doldurmadan ayrılmış olanların başvuruları ise kabul edilmeyecektir. Uzman erbaş ya da sözleşmeli erliğe başvuracak adayların en az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olması aranan şartlar arasında yer almakta. Askeri alımlar için ilan kılavuzu yayımlandığı an itibariyle sitemizde yer alacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Çetin kurt 1 yıl önce
Guvenlik koy kurucusu ne zaman alinacak van icin