JGK 150 Köy Korucusu Alımı Yayımladı

Köy korucusu alımı yapacaklarını yayımlayan valilik ve kaymakamlıklar 150 köy korucusu alacaklarını bildirdiler. Başvuru şartları ve daha fazlası haberimizin devamında…

Kamu Personeli Alımı 18.06.2020, 11:59 29.06.2020, 12:07
JGK 150 Köy Korucusu Alımı Yayımladı

Tunceli Valiliği ve Mazgirt, Hozat, Pülümür, Pervari ve Baykan kaymakamlıkları 150 köy korucusu alımı yapacaklarını duyurdular. Başvuru yapmak isteyen adaylar alım yapılacak olan yerlerdeki kaymakamlıklara veya jandarma komutanlıklarına giderek gerekli bilgileri alabilecekler.

Pülümür Kaymakamlığı Köy Korucusu Alımı

1) 10 Köy Korucusu Karasungur Köyünden

2)  5 Köy Korucusu Köprüçay Köyünden

3) 5 Köy Korucusu Palamutlu Köyünden

4) 5 Köy Korucusu Kilis Mezrasından 

5) 5 Köy Korucusu Tosuntarla Köyünden

6) 5 Köy Korucusu Belenoluk Köyünden

7) 5 Köy Korucusu Düğüncüler Köyünden

8) 24 Köy Korucusu Doğan Köyünden

9) 2 Köy Korucusu Yapraktepe Köyünden

BAŞLANGIÇ TARİHİ -11 HAZİRAN 2020

BİTİŞ TARİHİ- 21 HAZİRAN 2020

Baykan Kaymakamlığı Köy Korucusu Alımı

1) 8 Köy Korucusu Meşelik Köyünden

 2) 1 Köy Korucusu Ormanpınar Köyünden

3) 3 Köy Korucusu Göklü Mezrasına

4) 3 Köy Korucusu Çamtaşı Köyüne

5) 20 Köy Korucusu Atabağı Beldesine

6) 30 Köy Korucusu Veysel Karani Beldesine

BAŞLANGIÇ TARİHİ- 11 HAZİRAN 2020

BİTİŞ TARİHİ- 21 HAZİRAN 2020

Pertek Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığına Köy Korucusu Alımı

22 Köy Korucusu İlçe Jandarma Komutanlığına alım yapılacaktır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ- 18 HAZİRAN 2020

BİTİŞ TARİHİ- 29 HAZİRAN 2020

Tunceli Valiliği Köy Korucusu Alımı Genel Şartları

1) 04/06/2020 tarihli ve 2859819/TEM sayılı Onayı ile ilçemize 22 adet güvenlik korucusu alımı yapılacaktır. Güvenlik Korucuları ilgili mevzuatla kendilerine verilen görevleri icra edecekler ve özlük işlemlerini Pertek Kaymakamlığı adına Pertek İlçe Jandarma Komutanlığı yürütecektir.

2) Müracaatlar; 18/06/2020 tarihinden 29/06/2020 tarihi saat 17.00’a kadar dilekçe ile Pertek Kaymakamlığına (İlçe Jandarma Komutanlığı) yapılacaktır. Dilekçe ekine istenen belgeler konacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3) Güvenlik korucusu alımı adayları, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulacak komisyon tarafından belirlenecek bir tarihte Fiziki Yeterlilik Değerlendirme Testine (FYDT) tabi tutulacaktır. Fiziki Yeterlilik Testinde başarılı olan adaylar Tunceli Valilik Makamınca oluşturulacak mülakat komisyonunda değerlendirilmek üzere Valilik Makamına sunulacaktır. Fiziki Yeterlilik Değerlendirme Testi (FYDT) ve mülakata katılacak adaylar yanlarında nüfus cüzdanlarını getireceklerdir.

4) Güvenlik korucusu olarak görevlendirilebilmek için aşağıdaki şartlar aranır:

5) Türk vatandaşı olmak.

6) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.

7) Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak.(Yeterli sayıda aday bulunmaması halinde 50 yaşını aşmamış olmak.

8) En az ilkokul mezunu veya okur-yazar olmak.

9) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

10) 26/9/2004 tarihli ve 5237 savdı Türk Ceza Kanununun 216 ncı maddesinin birinci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk. din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak.

11) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, bir yıldan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma. Devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

12) 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununca sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.

13) Kan davasından hüküm giymemiş olmak.

14) Hali hazırda görevlendirileceği köyde ikamet etmek.

15)  devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

16) Siyasi parti üyesi olmamak.

17) Köy/mahalle muhtarlığı ve İhtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.

18) Terör örgütlen ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına: yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör Örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.

19) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyetle bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak,

20) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Umut 9 ay önce
Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylere ne Zaman alım yapılacak bir açıklayın lütfen artık sayın bakanım saygılar sunuyorum kilis'ten
Tümay 9 ay önce
Marasa korucu alımı olacakmi sn bakanım bir açıklama yaparsanız seviniriz
Vildan 9 ay önce
Bayanlarida korucu olarak aliyolarmiş bayanlar nasil yapcak ve görevleri ne olucak