JGK 113 Memur ve Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığında istihdam edilmek üzere 31 unvanda 113 memur ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapılmaktadır. Son başvuru tarihi 5 Ocak 2019 tarihinde sona erecek olup başvuru şartları ve detayları haberimiz devamında…

Kamu Personeli Alımı 22.12.2019, 13:07 22.12.2019, 13:06
JGK 113 Memur ve Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Açıktan temin yoluyla Jandarma Genel Komutanlığı uhdesinde istihdam edilmek üzere 113 memur ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Resmi Gazetede yayımlanan ilan kapsamında 9 unvanda 19 memur “kütüphanece” alımı, 22 unvanda 94 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvurular başlamış olup 5 Ocak 2020 tarihinde mesai saatine kadar devam edecektir.

İlgili adayların başvuruları e-devlet web sitesi üzerinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin sistemi üzerinden başvurular yapılacaktır. Kamu personeli alım süreci ve devamında verilmiştir.

Başvuruda bulunacak adaylar KPSS puanından en az 60 puan almış olması ve başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ayrıca 31 unvanda yayımlanan memur ve sözleşmeli personel alımına tek bir unvanda başvurular kabul edilmektedir.

Aşağıda verilen ilan kılavuzunda başvuru şartlarını taşıyan adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre 10 kat aday arasından uygulama sınavı yapılacaktır. Mülakat sınavları ise Şubat 2020 tarihi içerisinde yapılacağı duyurulmuştur.

Jandarma sözleşmeli 94 kamu personeli alımı için tıklayınız.

Jandarma 19 memur alımı için tıklayınız.

Jandarma memur ve sözleşmeli personel alımı başvurusu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
cetin kurt 1 yıl önce
van ozalp icin ne zaman guvenlik koy kurucu alimi var sayin icisler bakanim
Şener Yıldız 1 yıl önce
Köy koruyucu olmak istiyorum ne zaman Mardin Nusaybin alımlar baslayacak
Mehmet Sapan 1 yıl önce
Hatay Kırıkhan için ne zaman bilgi gelecek koruyucu için