Jandarmaya En Az Lise Mezunu 1300 Subay Astsubay Alımı

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisine İŞKUR üzerinden en az lise mezunu 1300 subay astsubay alımı yapacak. Başvurular kurumun şahsi sitesi üzerinden yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 08.07.2020, 16:03 12.07.2020, 19:08
Jandarmaya En Az Lise Mezunu 1300 Subay Astsubay Alımı

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisine 1300 Subay Astsubay Alımı.

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisine İŞKUR üzerinden en az lise mezunu 1300 subay astsubay alımı yapacak. Başvurular Başvuruları kurumun şahsi sitesi üzerinden yapılacaktır.

Jandarma Astsubay Başvuru şartları;Başvurular sadece, kurum internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Adaylarda aranan şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır.

Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir), Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Kurum internet adreslerinde yayımlanan “2020 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci başvuru kılavuzunda ve “2020 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak. Başvuru Yeri, Zamanı ve Şekli Başvurular kurum internet adreslerinden ulaşılabilecek.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 3 Temmuz - 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular kurum internet adreslerinden ilan edilecektir.

Başvurular 3 Temmuz 2020 de başlamış olup 3 Ağustos 2020 de bitiş olacaktır. Başvuruları kurumun şahsi sitesi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu için tıklayınız

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)