Jandarma ve Sahil Güvenlik 70 Memur Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademesi Yayınlanan ilanla 70 kişi Devlet Memuru olarak alınacaktır. Başvurular başlamış olup 26 Aralık 2018 Tarihine kadar devam edecektir.

Kamu Personeli Alımı 11.12.2018, 09:53 11.12.2018, 12:02
Jandarma ve Sahil Güvenlik 70 Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere Kamu Personeli alımı  5 unvanda 33 kişi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 4 unvanda 4 kişi olmak üzere, toplam 9 unvanda 37 açıktan devlet memuru alınacaktır. Başvurular, 11-26 Aralık 2018 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

Devlet Memuru Alımı başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım yapılacak devlet memuru branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı devlet memuru temini duyurusunda belirtilmiştir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 yılı KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak. Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak. askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. Başvuru kılavuzunda belirtilen kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

70 Memur Alım Kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
A 2 yıl önce
37 memur değil mi 70 nerden cikti
Ramazan 2 yıl önce
Kılavuza dikkatli bakarsan 33 + 37 toplam 70 kişi
bl 2 yıl önce
Sadece erkekler için mi basvurular
B 2 yıl önce
Nerden basvurucaz siteye giriyorum birsey yazmıyor
H 2 yıl önce
Kardeşim ilanı veriyorsunuz 3 siteden baktım basvuru yoktur .
Ramazan 2 yıl önce
Muhtemelen yarın yada sonraki gün başvuru alınacak. Resmi gazetede yayımlanmış