Jandarma ve Sahil Güvenlik 37 Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına 37 Memur Alımı yapılacak olup en az lise mezunu KPSS 60 puanla Personel alımı yapılmaktadır. Adaylar başvurularını 26 Aralık 2018 tarihi bitimine kadar on-line olarak yapılacaktır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik 37 Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı yapılacak şehirler; Ankara, Van, Tunceli, Diyarbakır, İzmir, Aydın, Çanakkale, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Mardin ve Şırnak olarak ilan edilmiştir.
Alınacaklar uzman, mütercim, avukat, kimyager, memur, bayan kuaförü ve teknisyen olarak görevlendirilecektir.

657 sayılı Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak. Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

Memur Alımı erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak. askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. Başvuru kılavuzunda belirtilen kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

Jandarma sahil güvenlik 37 memur alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 9 ay Önce

Van da oturuyorum nasıl başvuru yapabilirim

ayten gulesce
ayten gulesce - 9 ay Önce

Intenetten

Sadettin Dursun
Sadettin Dursun - 9 ay Önce

Is ariyorum

Emrah Sahin
Emrah Sahin - 9 ay Önce

Devlet habire yazmış bu kadar memur bu kadar sağlıkcı bilmem ne eleman alınacakda nerde niye herkes boşta hep memur sağlıkcı insaçı yada diğer çalışan için hiç ilan yok bu dunyada bitek memurlarmı yaşıyor.