Jandarma ve Sahil Güvenlik 2019 Astsubay Alımı Başlıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı yayınlamış olduğu ilan ile Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği Astsubay alımı yapılmaktadır. Başvurular 25 Şubat 2019 Tarihinden başlayarak 13 Mart 2019 Tarihine kadar online olarak yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 24.02.2019, 15:28 24.02.2019, 21:02
Jandarma ve Sahil Güvenlik 2019 Astsubay Alımı Başlıyor

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı Askeri alım için Lisans veya ön lisans bölüm mezunu veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir.

Başvurular sadece Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e- Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvurular 25 Şubat 2019 Tarihinde başlayacak olup 13 Mart 2019 Tarihinde sona erecektir.

Askeri alım için başvuru yapacakların Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular). Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular).

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. internet adreslerinde yayımlanan 2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu ve 2019 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzunda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak şartları vardır. Adayların linkte sunmuş olduğumuz başvuru kılavuzunu incelemesinde fayda vardır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi başvuru kılavuzu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Ahmet 2 yıl önce
Neden Fizyoterapi bölümü yok o kadar duyulmadık bölüm var Askeri egitimlerde kas kemik sistemine en uygun spor ve egzersizleri bilen nitelikli asker yetiştirmede önemli olan spor profesyonel egitim almış insanları bünyenize katarak ordumuzun daha iyi seviyelere ulaştırmak hepimizin görevi Fizyoterapi bölümü alınsın lütfen bizde astsubay olmak istiyoruz.
TUĞBA 2 yıl önce
Anestezi Teknikerliği için branş neden yok hiç duymadığımız bölümler bile var
Erkan kilicaslan 2 yıl önce
Aradiklari kritere gore 27 bin kisi bulamazlar ki zaten