Jandarma Uzman Erbaş Alımında Yaş Şartı Değiştirildi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan uzman erbaş alımı ilanında değişiklik yapıldı ve yaş şartı güncellendi.

Kamu Personeli Alımı 24.03.2019, 16:41 24.03.2019, 21:04
Jandarma Uzman Erbaş Alımında Yaş Şartı Değiştirildi

Jandarma Genel Komutanlığı’nın yayınladığı 2019/1 sözleşmeli uzman erbaş alımında yaş şartında değişiklik yapıldı.

Sözleşmeli uzman erbaş alımına başvuru yapmak isteyen adayların 19 Mart – 4 Nisan 2019 tarihleri arasında Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları kısmından başvuru yapmaları gerekmektedir.

Uzman erbaş alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK Yönetmeliğine uygun olarak “Komanda Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur” kayıtlı sağlık raporu almış olmak yer almaktadır.

Daha önce yayınlanan ilanda adaylarda aranan yaş şartı 27 yaşını bitirmemiş olmak olarak belirtilmişti. Güncellenen ilanda ise yaş şartı 27 yaşından gün almamış olmak olarak açıklanmıştır.

Buna göre adayların 1 Ocak 1992 ve 4 Nisan 2000 (dahil) tarihleri arasında doğmuş olması gerekmektedir.

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
NAMIK ACIOĞLU 1 yıl önce
Admin merhaba.
Şu an askerliğim tecilli durumda.
Uzman Erbaşlık için tecili bozdurduğum an itibariyle askerlik şartını sağlamış sayılır mıyım yahut celp dönemimin belirlenmesinden ve başlamamdan itibaren mi şartı sağlamış olurum?
Salih özbek 1 yıl önce
Terhis şartı kaldirilsin Allah razısı lütfen bu vatan uğruna canımız feda başvuru yapamiyoruz sesi duyun artık
Sadık Nayır 1 yıl önce
Sayın değerli büyüklerimiz neden ortaokul kabul edilmiyor lise mezunu her yede iş vb bulabiliyorlar biz türk vatandaşı degilmiyiz gereğinin yapılmasını arz ederim saygilarimla