Jandarma Subay Alımı Ne Zaman Başlıyor? Başvuru Şartları

Yapılan açıklamaya göre Jandarma tarafından Muvazzaf Sözleşmeli Subay alımı yapılacak. Jandarma subay alımı şartları ve tarihleri şimdiden merak edilmeye başlandı. Başvuru yapmak isteyenlerin araştırdığı tüm detayları bu yazımız içerisinde sizlerle bir araya getiriyoruz.

Kamu Personeli Alımı 12.04.2019, 15:10 12.04.2019, 18:02
Jandarma Subay Alımı Ne Zaman Başlıyor? Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımına dair yakın zamanda yayınlanan ilana başvuru yapmak için bekleyen birçok vatandaş detayları merak ediyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde eğitim gördükten sonra göreve başlayacak erkek/kadın sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak için ön başvuru tarihleri 09-29 Nisan 2019 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Ön başvuru ve şartlar konusunda resmi internet adresine giriş yapabilirsiniz.

JGK Başvurular Nasıl Yapılıyor?
Ön başvuru işlemleri jandarma resmi adresinden yapılacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı üzerinden e-Devlet girişi yaparak 09-29 Nisan 2019 tarihleri arasında ön başvuru yapabileceksiniz. Başvurusu kabul edildikten sonra seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylar listeleri ve sınavlarla ilgili duyuruların tamamı yine internet adresinden yapılacak.

Başvuru kılavuzları okunmadan başvuru yapmamanız önerilir. Başvuru sırasında yapacağınız yanlış kodlama ve beyan nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçlardan tamamen adaylar sorumlu olacaktır. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne başvuru yapacak adayların şartlardan herhangi birini taşımadıklarının anlaşılması durumunda ise adayların sınav sonuçlarına bakılmadan adaylıkları ve öğrencilikleri sona erdirilir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından sözleşmeli alım ilanı yapılmasından sonra bu kutsal göreve bir çok adayın başvuru yapması bekleniyor.

Jandarma Subay Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)