Jandarma Komutanlığı Devlet Memuru Alımı

Devlet Memuru Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Jandarma Genel Komutanlığı 2020 yılı 31 memur alımları kapsamında kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere açıktan atama yolu ile memur alımı gerçekleştirecektir.

Kamu Personeli Alımı 06.01.2021, 12:24 08.01.2021, 13:57
Jandarma Komutanlığı Devlet Memuru Alımı

Jandarma Komutanlığı Devlet Memuru Alımı

Devlet Memuru Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Jandarma Genel Komutanlığı 2020 yılı 31 memur alımları kapsamında kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere açıktan atama yolu ile memur alımı gerçekleştirecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanı başvuru tarihi 28.12.2020 tarihinde başlayacak ve 15.01.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişiler Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris e-Devlet şifrelerini kullanarak yapabilecektir. Çevrim içi başvurusu haricinde posta yolu ile veya şahsen başvuru kabul edilmeyecektir.

KPSS ŞARTI

Başvuru yapacak olan adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına 2020 KPSS girmiş olmak ve KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ALIM YAPILAN KADROLAR

2 veteriner alımı

2 avukat alımı

1 mühendis alımı

2 İstatistikçi alımı

8 psikolog alımı

16 uzman alımı

1 tahmil tahliye memuru alımı


 
ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Jandarma Komutanlığı 31 adet memur alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
DERVİŞ GÖKALP 4 ay önce
Çalışma kabiliyetim yüksek