Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım Başvuru Sonuçları

JGK Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan ile 22 Bin, uzman erbaş alımı başvuruları sonuçlar açıklanmıştır. Alım işlemleri ve izlenecek yollar...

Kamu Personeli Alımı 17.04.2019, 21:43
Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım Başvuru Sonuçları

Uzman erbaş olmak için 40 Bin Aday çağrılacak JGK 22 bin uzman erbaş alımı için başvuru yapılmıştı. Başvurulara göre kimlerin şartları sağladığı tespit edildi ve başvuru sonuçları tamamlandı. Jandarma Genel Komutanlığının resmi web sitesi üzerinden sonucunu ve sınav tarihini sorgulayabilir. Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı sonuçları sorgulama ve yapılacak işlemler.

Sınava istenen belgeler: Başvuru sonuçları sınava çağrılmaya hak kazanan adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler de bulunuyor. Belgelerden ilki ön başvuru belgesi. İnternet üzerinden yapılan ön başvuruya ait belgenin çıktısının alınması gerekmekte. İkinci olarak kimliğin aslının adayların yanında olması gerekmekte.

Silah altında olan askerler için üzerinde numara ile belirtilen nitelik belgesinin sınava girerken hazır bulundurulması gerekiyor. Öğrenim durumlarına ait belgeler de talep edilmekte. Adaylar yurtdışından mezun olmuş ise MEB tarafından tasdik edilmiş denklik belgeleri de hazır edilmeli.

Fiziki yeterlilik sınavına girileceğinden sınava girmesinde sakınca yok şeklinde sağlık raporu alınmalıdırlar. Askerlik hizmetini tamamlayan terhis belgesini ibraz etmek zorundadır.
İlgili belgeleri teslim ettikten sonra sınav sürecine geçilecek ve yapılan sınavlardan da başarılı şekilde geçenler atanma hakkına kavuşacak. Aynı zamanda güvenlik soruşturması da yapılacak.

Jandarma uzman erbaş sonucu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)