Jandarma Genel Komutanlığı 6 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı! Kılavuz Yayımlandı

Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 6 sözleşmeli memur kamu personeli alıyor. JGK kamu personeli alımı başvuru şartları neler, Sözleşmeli kamu personeli alımı genel şartları ve özel şartları neler. JGK sözleşmeli bilişim personeli alımı şartları…

Kamu Personeli Alımı 07.10.2019, 01:36 07.10.2019, 13:37
Jandarma Genel Komutanlığı 6 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı! Kılavuz Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre bay ve bayan 6 bilişim sözleşmeli kamu personeli alımına ilişkin detaylar ve başvuru şartları ve özel şartları neler. İşte resmi gazetede yayımlanan 6 sözleşmeli bilişim personeline ilişkin tüm detaylar haberimiz ekinde bulabilirsiniz.

Resmi gazete ilanına öncelikle ön başvuru olacak daha sonra başvurusu kabul edilen adaylar giriş sınavına tabi tutulacak. Ön başvurular sadece Jandarma Genel Komutanlığı'nın internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Ayrıca ilanda yayımlanan duyuruda internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacağı ifade edilmiştir.

Ön başvurular bugün 08 Ekim 2019 tarihinde başlıyor. Yayımlanan ilana göre son başvuru tarihi ise 25 Ekim 2019 tarih ve saat 17:00’da. İlanda yer alan şartlardan biri yaş şartı. Başvuru yapacak adayın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

Yayımlanan ilanda memur alımı sözleşmeli alımına başvuracak aday Türk Silahlı Kuvvetleri ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olması gerekmektedir.İlgili adayların başvuru için adaylar yukarıda belirtilen şartlara ek olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlaması gerekmektedir. Şimdilik kılavuz yayımlanmıştır. Geçen yılki kılavuzda KPSS ve YDS şartı vardı. İlan detayı için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı 6 Bilişim Kamu Personeli alımı detayını tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Harun ayvas 2 yıl önce
Vatan icin canımız feda
Ebru ok 1 yıl önce
Bnde ısyıyom amanasil gircem