Jandarma Genel Komutanlığı 6 Kamu Personeli Alımı

JKG tarafından yayımlanan ilana göre 6 kamu personeli alımı devam etmektedir. İlgili adayların başvuruları 25 Ekim 2019 tarihine kadar devam etmektedir. Kimlerin başvuruları kabul edilmekte. Başvuru şartları neler tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 11.10.2019, 17:25 13.10.2019, 01:42
Jandarma Genel Komutanlığı 6 Kamu Personeli Alımı

Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı tarafından istihdam edilmek üzere 6 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İlan edilen başvurular başlamış olup son başvuru tarihi 25 Ekim 2019 tarihinde son bulacaktır. JGK memur alımı için başvuru şartları neler, nasıl başvuruda bulunabilirsiniz. JGK memur alımı ilan kılavuzu eklenmiştir.

JGK BAŞVURUSU ŞEKLİ NASIL

İlgili adayların başvuruları jandarma pertem web adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sisteminden e-devlet üzerinden yapılacağı duyurulmuştur. Ön başvurular 8 Ekim tarihi itibariyle başlamış 25 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar devam edeceği ilan edilmiştir.

JGK GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, 657 sayılı devlet memurları kanununu şartını taşıma, mahkumiyetinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerlikle ilişiğinin olmaması veya muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelemiş olması, terör suçlarına bulaşmamış olması ve başvuru tarihi itibariyle siyasi parti üyeliğinin bulunmaması bunun için yazılı beyan alınacaktır.

JGK MEMUR ALIMI ÖĞRENİM ŞARTI

Üniversitelerin 4 yıllık yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, elektrik mühendisliği, bölümlerinden veya Yükseköğretim Kurulunca yurtdışındaki yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 4 yıllık yüksek lisans veya doktora yapmış; Matematik, endüstri, elektrik ve elektronik veya elektronik ve haberleşme, sistem mühendisliği, bilgi sistemleri ve istatistik bölümlerinden mezun olanların başvuruları kabul edilmektedir.

JGK kamu personeli alımı ilan detayı için kılavuzu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)