Jandarma Başvuruları için Son Gün Lise Mezunları

Jandarma Genel Komutanlığında askeri personel olmak isteyen lise mezunları için son başvuru tarihi 26 Temmuz 2019 olarak verilmişti. İlgili adaylar için alım şartları ve kimler başvuruda bulunabilir. Detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 25.07.2019, 19:47 25.07.2019, 22:33
Jandarma Başvuruları için Son Gün Lise Mezunları

Jandarma Genel Komutanlığının yayımlamış olduğu ilana göre Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı askeri alımlar yaparak eğitim öğretim görerek muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla jandarma öğrenci alımı yapmaktadır.

JGK (Jandarma Genel Komutanlığı) görev almak isteyen vatandaşlar için başvurularda sona gelindi. Başvuru lise mezunu olacak. Jandarma olmak isteyen adaylar dikkat başvuru son günü 26 Temmuz 2019 olarak yayınlanmıştı. Yayınlanan son ilana hangi adaylar nasıl başvuru koşullarında temin edileceği haber içerisinde verilmiştir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında (askeri alımlar) eğitim öğretim görecek Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ihtiyacını karşılamak amacıyla ilan yayınlamıştır.

Ön başvurular sadece jandarma personel temin internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemine e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi mobil imza e-imza T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacak.

Başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması.

Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya 9 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olması.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir 21 yaşını bitirmemiş olması.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç olması.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması.

Jandarma askeri öğrenci alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Rabia 2 yıl önce
Bayan alimi neden yok
Tuğçenur 2 yıl önce
Bayan alımları yokmu
Tayfun 2 yıl önce
Başvuru neden yapamıyoruz
ramazan 2 yıl önce
meslek lisesi mezunları Kpss siz askeriye her yere başvurabilmesi lazim
Ufuk 2 yıl önce
Jandarma başvuruları nasıl yapılıyo
Erkek 2 yıl önce
Bayan alim yok
Özkan 2 yıl önce
Jandarma genel komutanlığı sayfasında öğrenci ve personel temini başlığını tıklayın oradan e devlet'e yönlendirileceksiniz e devlete şifranizle giriş yaptıktan sonra ilerlemeyi takip edin kılavuzu karşınıza çıkaracak istenilen bilgileri girdikten sonra başvurunuz alınacaktır şuanda bayan alımı yok takipte kalınız.
Ertuğrul aksoy 2 yıl önce
basvuru sonucları ne zaman acıklanacak