Jandarma Astsubay Alımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen 3 bin 375 Jandarma astsubay alımı için başvurular bugün sona eriyor.

Kamu Personeli Alımı 13.03.2019, 13:48
Jandarma Astsubay Alımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor

Başvuru Şartları 
Jandarma Genel Komutanlığı 25 Şubat tarihinde 3.375 jandarma astsubay alımı yapacağını duyurdu. Başvurular için son tarih ise 13 Mart olarak belirlendi. Astsubay alımı kapsamında 3.040 erkek, 335 kadın personel alımı gerçekleştirilecek. Personeller sözleşmeli statüde istihdam edilecektir. 

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak lisans mezunu adayların 2018 yılında yapılan KPSS sınavından P3 puan türünden en az 60 almaları gerekmektedir. Ön lisans mezunlarının ise P93 puan türünden en az 60 ve üzerinde puan almaları gerekiyor. 

1 Ocak 1992 ve sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilecektir. Eğer adaylar lisansüstü eğitimlerini tamamlamış ise bu durumda yaş sınırı 32’ye çekilmektedir ve 1 Ocak 1987 tarihi ve sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilmektedir. Adaylar gerekli sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra astsubay olmaya hak kazanacaktır. Silahlı görev yapmaya engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu ya da hukuki engel bulunmaması da gerekmektedir. 

Başvurular E Devlet sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek ve 13 Mart saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilecektir. Ön başvurusu kabul edilen adaylar 50 lira başvuru ücreti yatırarak sınavlara katılma hakkı elde edecektir. tüm aşamaları geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutularak istihdam edilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
adem sarikaya 2 yıl önce
Sofor
şAmin donuk 2 yıl önce
Bekliyoruz