Jandarma Askeri Personel Alım Başvuru ve Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Askeri Personel alım başvuruları başlamıştır. Başvuruya KPSS 65 puan alan öğretmen (beden eğitimi) pilot, muhabere, tabip, maliye, istihkam, bakım alımı yapılmakta…

Kamu Personeli Alımı 27.04.2019, 11:53
Jandarma Askeri Personel Alım Başvuru ve Şartları

Adaylar 50 TL sınav ücreti karşılığında ve KPSS 65 puanlı Jandarma Genel Komutanlığı öğretmen (beden eğitimi) pilot, muhabere, tabip, maliye, istihkam, bakım askeri personel alımı gerçekleştirilecektir. Ön başvuruyu yapan adaylar sınav ücretlerini nereye veya nerelere yatıracaklarını göreceklerdir.

Alım üç aşamalı olup sınav fiziki yeterlilik, fiziki kontrol ile mülakat yapılacak. Sınav aşamasında kayıt kabul ile belge kontrolü yapıldıktan sonra aşamalara geçilecek. Yanlış, hatalı veya eksik belge veren adayların kayıt kabul sonrası sınava alınmayacaktır.

Başvuru şartlarından olan boy aralığı ise bay için 1’67 bayanlar için 1’62 metreden başlanmakta olup en fazla 190 boyunda olması gerekmektedir. Ayrıca 27 yaşını ve lisansüstü eğitimine devam edenler ile lisansüstü adalar 32 yaş kriteri aranmaktadır.

Adaylar başvurularını 29 Nisan 2019 mesai saati bitimine kadar Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi personel temin sistemi üzerinden e-devlet şifresi veya mobil imza ile e-devlet kapı üzerinden girişleri yapılacak sonuçlandırılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı personel temin kılavuzu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)