Jandarma 40 Bin Personel Adayından 20 Bin Uzman Erbaş Alımı Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 40 bin adaydan 20 bin uzman erbaş alımı başvuruları devam ediyor. Başvuru şekli ve şartları nasıl olacak detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 30.03.2019, 19:15 30.03.2019, 20:00
Jandarma 40 Bin Personel Adayından 20 Bin Uzman Erbaş Alımı Devam Ediyor

İlana çıkılan duyuru ile Jandarma Genel Komutanlığı 40 bin aday arasında lise, önlisans ve lisans mezunu 20 bin uzman erbaş alımı devam etmekte. Uzman erbaş olmak için adayların başvuru şartı neler ve nasıl başvuru yapacaklar.

Jandarma Genel Komutanlığı yayımlamış olduğu ilanda uzman erbaş alımına 40 bin aday çağrılmakta. Adaylardan 20 bin kişi KPSS’ ye hiç girmemiş adaylar arasından seçerken 20 bin aday ise KPSS  sınav türünden 50 puan almış olması gerekmekte. Başvurular devam etmekte olup 4 Nisan 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadar son bulacaktır.

Uzman erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak,  01 Ocak 1992 tarihinden sonra doğumlu olup askerlik terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak gereklidir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar e-devlet kapısı üzerinden Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemine girerek yapılacaktır. E-Devlet sistemine mobil imza, e-imza, internet bankacılığı veya T.C kimlik kartıyla’ da giriş yapılabilir.

Uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)