Jandarma 22 Bin Askeri Personel Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı yayınladığı ilan ile 22 bin sözleşmeli askeri personel alımı uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Başvuracak adayların en az KPSS 50 puanı olması gereklidir.

Kamu Personeli Alımı 15.03.2019, 21:14 15.03.2019, 21:24
Jandarma 22 Bin Askeri Personel Alımı Yapıyor

Askeri Personel Alımı Son Başvuru Tarihi 4 Nisan 
Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmaları gerekiyor. Başvuru yapanlar arasından toplamda 40 bin aday çağrılacak olup bu adayların 20 bin tanesi 2018 KPSS P3 puan türünden 50 ve üzeri alanlardan seçilecek iken geriye kalan 20 binden herhangi bir puan aranmayacaktır. 

Uzman Erbaş Alımı 4 Nisan 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün alanlar başvuru yapabilecek iken 27 yaşından da gün alınmamış olması gerekiyor. Buna göre 1 0cak 1992 ile 4 Nisan 1999 tarihleri arasında doğan kimseler başvuru yapabilecektir. 

Başvurular E Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olup 19 Mart tarihi itibariyle başvuru yapılabilecek. Son başvuru tarihi ise 4 Nisan 2019 olarak belirlendi. bu tarihler arasında online bir şekilde başvuru yapmayan adaylar seçim aşamalarına katılamayacaktır. 

Başvuru yapacak adaylara güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması da yapılacaktır. Soruşturma sonucu olumsuz olan adayların atamaları gerçekleştirilmeyecektir. Ancak buna karşın yargı yolunun açık olduğunu da ifade etmek gerekir. Araştırma neticesinde herhangi bir sakınca olmayan adayların atamaları yapılacak ve görevlerine başlayacaklardır. Pek çok aday başvurularını yapmak için 19 Mart tarihini bekliyor. Uzmanlar başvuruların son zamana bırakılmamasını öneriyorlar. Aksi takdirde başvuru yapmak daha da zorlaşabilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı jgk askeri personel alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Ali 2 yıl önce
Vatani beklemenin yasi olmaz 35 sinir olmali yasi esnstiniz
Hasan keskin balta 2 yıl önce
Ilk okul mezun başvuru yapa bilecekmi
Berke 2 yıl önce
5 temmuz 1999 doğumluyum. 5 temmuz 2018 de 20 yasimdan gun almaya basladim. Ben simdi basvuramaz miyim? 4 nisan yaziyor.
Levent koç 2 yıl önce
Şart şurt konulması saçmalık oraya giden herkes kefenini alip gidiyor boyle saçma sapan ayrintilara takınılmamalı sağliklı olduktan sonra yaşın bu kadar kısıtlı olması anlamsız saçma.
VALAT ÇOBAN 2 yıl önce
Kpss şartı var mi askerden yeni geldim kpss girmedim sıkıntı olurmu?
hakan 2 yıl önce
InsAllah orta okul mezunlarinida alirlar