Jandarma 12 Şehirde 19 Kamu Personeli Alımı

JGK tarafından yayımlanan ilan kapsamında 12 şehirde farklı branşlarda 19 kamu personeli alımı ilanı yapılmıştır. İlgili adaylar için başvurular e-devlet üzerinden başlamış olup şartlara haiz olan adaylar online olarak başvurularını…

Kamu Personeli Alımı 18.12.2019, 02:04
Jandarma 12 Şehirde 19 Kamu Personeli Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı web sayfasında Uzman, Avukat, Mühendis, Psikolog, Veteriner ve istatistikçi olmak üzere 19 memur alacağını en az KPSS 60 puan ile yapacağını ilan etmiştir. 12 şehirde erkek ve kadın adaylar arasından alım yapılacaktır.

Alım yapılacak şehirler: Manisa, Gaziantep, Nevşehir, Çankırı, Isparta, Balıkesir, Mersin, Edirne, Ankara, Tekirdağ, Aydın ve Diyarbakır illeri arasından alım yapılacağı ilan edilmiştir.

Başvurular nerede ve ne zaman yapılacak; Başvurular 18 Aralık 2019 tarihinde başlayıp 5 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecektir. https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM internet adresinde yapılacaktır.

Erkek adaylar için askerlik ilişiği bulunmamak ve askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmişse dahi muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da yedek sınıfa geçirilmiş olacaktır. Meslek bilgisi sınavından başarılı olmaları ve “Devlet Memuru Adayı Olur” yazılı sağlık raporu almış olmak.

2018 yılında yapılan KPSS sınavına girmiş olup en az 60 puan almak zorunluğu olduğu ilan edilmiştir. Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)