İstinye Üniversitesi 13 Öğretim Görevlisi Alacak

İstinye Üniversitesi rektörlüğü tarafından açıklan ilana göre farklı birim ve fakültelerde görev almak üzere akademisyen alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 18.09.2019, 08:02 18.09.2019, 11:08
İstinye Üniversitesi 13 Öğretim Görevlisi Alacak

2015 yılında 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesi olan İstinye Üniversitesi eğitim camiasını genişletmek için yeni alımlara çıktı. Bu kapsamda 13 öğretim üyesi alacak olan üniversite bunun için akademik personel alım ilanı duyurusu yayınladı.

Yayımlanan son ilanlardan elde edilen bilgilere göre İstinye Üniversitesi’nde 3 farklı fakülte bünyesinde yaklaşık 10 farklı birimde 13 farklı kontenjan ile akademik personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

İlan metninde yer alan bilgilere göre akademik personel adaylarının başvurması için bulundurması gereken nitelikler ve özel şartlar vardır.            

Başvuru yapacak olan adaylardan ALES’ten Sözel Puan Türünden 70 ve YDS’den ise 50 puan alması gerekirken, bazı Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi kontenjanları için herhangi bir sınır olmadığı da ilan metninde görülmektedir. İlanda yer alan kontenjanlar ve bulunması gereken şartlar tablodaki gibidir.

Akademik personel alımlarının Rektörlük, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi birimlerinde alınacağı açıklanmıştır.

İlan metninde başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgi de yer almaktadır. Bu bilgiye göre adayların; son başvuru tarihi mesai bitimine istenilen evrakları İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

İstinye Üniversitesi Personel Alımı ilanı için tıklayınız.

Yorumlar (0)