İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kamu Personeli Alıyor

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı birim ve unvanlarda akademik personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 06.09.2019, 06:20
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kamu Personeli Alıyor

Üniversitelerin bünyelerinde sadece sözleşmeli kamu personeli ve kadrolu kamu personeli alımı süreçleri devam etmiyor olup; aynı zamanda üniversitelerin bilimsel çalışmaları ve ders yük için belirlenen kadrolarında da akademik personel alımı yapılmaktadır.

Öğretim görevlisi ve akademisyen adaylarının sıklıkla takip ettikleri üzere; her üniversite akademik personel alımı ilanı yayımlamadan önce rektörlük ve dekanlıklara bağlı ilgili birimlerden icazet almaktadır.

Çıkılan ilanlarda yer alan unvan, kontenjan, görev yeri gibi unsurlar da dikkate alındığında başvuru yapacak olan kendileri için önemli bir istihdam kaynağı ile muhatap olur ve kılavuzları ile birlikte yayımlanan başvuru ilanları için gerekli süreci yürütürler.

Bu minvalde yayımlanan son akademik personel alımı ilanı bugün (6.9.2019) resmi gazetede yayımlanmış olup; ilgili alımların ise İstanbul Ayvansaray Üniversitesi tarafından yapılacağı açıklandı.

Bahsi geçen ilanda yer alan kontenjan ve unvan bilgilerine göre; farklı birimlerde görevlendirilecek olan farklı statüdeki akademisyenlerin fakültelerde 9 ve MYO dahilinde ise 3 olmak üzere toplamda 12 kontenjana sahip olduğu ilan edilmiştir.

Başvuru yapacak olan adayların genel akademisyen olabilme kurallarına uygun olmaları ve aşağıda yer alan özel şartların tamamını haiz olmaları gerekirken, adayların öncelikli olarak en az 60 olan YDS puanını sağlamış olmaları şarttır.

Başvurular için 20.9.2019 tarihi son gün  olup, adayların bu tarihe kadar ilgili dekanlıklara başvurularını sunmaları gerekmektedir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi akademik personel alımı ilanı için tıklayınız.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)