İstanbul Üniversitesi 68 Öğretim Görevlisi Alımı Yayımladı

İstanbul’da eğitim veren İstanbul Esenyurt Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek için 68 farklı pozisyonda akademisyen alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 05.09.2019, 06:25 05.09.2019, 09:05
İstanbul Üniversitesi 68 Öğretim Görevlisi Alımı Yayımladı

Üniversiteler bünyesinde hem hizmet kademeleri hem de ders yükümlülüğü açısında hizmet eksikliği yaşanmaması fikri ile, rektörlük onayı ile çıkılan istihdam ilanları sonrasında gerekli birimlere öğretim görevlisi alımı yapılıyor.

Yayımlanan ilanlardan edinilen bilgilere göre İstanbul’da bilimsel çalışmalarına ve Türkiye’nin akademik yaşantısına katkı sunmaya devam eden Esenyurt Üniversitesi içerisinde çok sayıda yeni akademisyen görevlendirileceği ilan edildi.

Bahsi geçen ilanda yer alan istihdam bilgilerine göre alımların öğretim görevlisi statüsünde yapılacağı açıklanırken, alımların ise çeşitli branşlarda ve fakültelerde farklı kadro dereceleri ile yapılacağı belirtildi.

Sayıları toplamda 68 olan öğretim görevlisi alımı için verilen fakülte bilgilerinde ise; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu fakülte isimleri duyuruldu.

Akademisyen olmak için gerekli şartları haiz olan adayların ilan kılavuzunda yer alan özel şartları da sağlama zorunluluğu bulunmaktadır.

Başvuru yapacak olan adayların en geç 17.9.2019 mesai bitimine kadar şahsen veya posta yolu ile başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. İlana dair kılavuza ulaşabilmek için tıklayınız.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)