İstanbul Üniversitesi 32 Akademik Personel Alım İlanı Yayımlandı

İstanbul Gelişim Üniversitesi farklı enstitü ve unvanlarda 32 farklı kadroda akademik personel alımı yapacağını ilan etti.

Kamu Personeli Alımı 27.08.2019, 08:05
İstanbul Üniversitesi 32 Akademik Personel Alım İlanı Yayımlandı

Üniversitelerin hizmet birimleri dışında ve bilimsel çalışmalar ile birlikte ders yükümlülükleri de verilen akademik personel ve kamu personeli alımlarına ihtiyaç duydukları dönem başında, ilgili akademik personel alımları ilanları da sıklıkla yayımlanmaya devam ediyor.

Yayımlanan ve neticelendirildiği takdirde Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet alanı kazanmış olan bilimsel araştırma personelleri ve akademik personeller için en önemli kriterler ise başvuru sürecinde rektörlüğün talep ettiği şartları haiz olmak oluyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Akademik Personel Alıyor

İstanbul’da bilimsel sahada devam ettirilen çalışmalar dahilinde hizmet ve bilgi aktarımı konusunda aksaklık yaşanmaması amacı ile boş olarak tespit edilen kontenjanlara alım ilanları yapılmaya da devam ediliyor.

32 Kişilik Akademik Personel Kontenjanı Açıldı

Söz konusu ilanların sonuncusu İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlandı ve toplamda 32 kişilik kontenjan olmak üzere farklı birim ve unvanlar ile akademik personel alımı kılavuzu yayımlandı.

Başvuru Süreci

Başvuru Yapacak olan adayların kılavuzda yer alan özel şartların dışında, kamu personeli ve akademik personel olabilmek için resmen ilan edilmiş genel kurallara da uygun olmaları gerekmektedir. Adayların ilan özelliklerine göre en az 50 ile 80 arasında Yabancı Dil Puanına sahip olması gerekirken, 70 asgari ALES puanı da şart koşulmaktadır.

Başvuru yapacak olan adayların kılavuzda yer alan unvan ve kontenjanların belirlediği ve talep ettiği başvuru evrakları ile birlikte en geç 10.9.2019 tarihine kadar bölüm Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir. Sonuçlar ise 20.9.2019 tarihinde açıklanacaktır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Akademik Personel İlanı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@