İstanbul Üniversitesi 29 Öğretim Görevlisi Alımı Yapıyor

İstanbul Üniversitesi tarafından çıkılan bir ilana göre 29 kişilik kontenjan dahilinde Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 13.09.2019, 09:20
İstanbul Üniversitesi 29 Öğretim Görevlisi Alımı Yapıyor

Üniversitelerin ve üniversitelere asli çalışma disiplini olarak devam eden bilimsel çalışmalar ile akademik programlar kapsamında eksikliği tespit edilen akademisyenlerin tedariki için önemli bir çalışma yapılmaktadır.

Bu çalışma sürecinde üniversite dekanlıklarında yer alan ve bölüm başkanlıkları icazeti ile hazırlanan akademisyen alımı ilanları için maddeler, unvanlar, kontenjanlar ve şartlar belirlendikten sonra, ilanlar ilgili adaylara sunulmaktadır. 

Bu minvalde yayımlanan ilanlardan elde edilen bilgilere göre; İstanbul Üniversitesi’nin farklı birim, fakülte ve enstitülere bağlı olarak Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi unvanları ile çok sayıda akademik personel alımı yapacağı ilan edilmiştir.

Yayımlanan ilanda yer alan birim ve fakülte bilgilerine göre; toplamda 29 kişilik kontenjan ile yapılacak akademik personel alımı için; İstanbul Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Mimarlık Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu Onkoloji Enstitüsü Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Rektörlük Edebiyat Fakültesi İktisat Fakültesi İlahiyat Fakültesi Havacılık Psikolojisi Araştırmaları Enstitüsü birimlerinde alımlar yapılacaktır.

Aşağıda yer alan kılavuzda ilgili bölümler ve bölümlere ait özel şartlar detaylı şekilde sunulmakta olup; öncelikli olarak adayların akademisyen alımı genel başvuru şartlarını haiz olması gerekmektedir. Ayrıca tüm adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerektiği açıklanmıştır.

İstanbul Üniversitesi 29 Öğretim Görevlisi Alımı ve Araştırma Görevlisi Alımı için başvuru yapacak olan adayların başvurularını vaktinde yetiştirmek kaydı ile posta yoluyla veya şahsen yapabilmeleri mümkündür.

Başvuru yapacak olan adaylar için başvurular bugün itibari ile Resmi Gazete’de yayımlanmış ve başlamış olup; son başvuru tarihi 27.09.2019 olarak ilan edilmiştir. Hak kazanan adaylar için 10.10.2019 tarihinde giriş sınavı yapılacaktır ve 14.10.2019 tarihinde de sonuçlar açıklanacaktır.

İstanbul Üniversitesi 29 Öğretim Görevlisi Alımı ve Araştırma Görevlisi Alım ilanı için tıklayınız.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)