İstanbul Üniversitesi 15 Sözleşmeli Hemşire Alımı Yapacak

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü'nün onayıyla Resmi Gazete yayımlanan ilana göre 4B sözleşmeli statüsünde çalıştırılmak üzere üniversite bünyesine 15 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımı yapılacak personellerin kadrosu hemşire olacak. Alım şartlarında KPSS puanı da var, işte detaylar!

Kamu Personeli Alımı 25.09.2019, 08:40 25.09.2019, 11:19
İstanbul Üniversitesi 15 Sözleşmeli Hemşire Alımı Yapacak

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü hem personel camiasını genişletmek hem de istihdam seferberliğine devlet kurumu olarak katkı sağlamak amacıyla sözleşmeli personel alımı duyurusu yayımladı. Yayımlan duyuruda özel bütçe ile 15 hemşirenin alınacağı ifade edildi.

Sözleşmeli personellerin alım şartlarına bakıldığında, başvuruda bulunacak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olması gerekiyor. 2018 KPSS-P3 puanı ile yapılacak alımda aday personellerin 657 devlet memurları kanununda gerekli şartları da yerine getirmesine dikkat edilecek.

İlanda yer alan önemli bir madde de daha önce sözleşmeli personel olarak çalışanlar için geldi. Yapılan açıklamada  4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilen adaylar, fesih tarihinden 1 yıl geçmeden sözleşmeli hemşire alım ilanına başvuruda bulunamayacaklar.

İşte 15 sözleşmeli personeller alım ilanında alınacak kadro ve şartları:

Başvuru şeklinin nasıl yapılacağı ise ilanda merak edilen bir diğer bilgidir. İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, istanbulc.edu.tr adresindeki Başvuru Formunu ve Başvuru Dilekçesini gerçeğe aykırı beyan bulundurmayacak şekilde doldurarak istenilen belgelerle birlikte İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Daire Başkanlığına bireysel bir şekilde başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Son başvuru tarihi de merak edilen konular arasındadır. Bu bağlamda, ilan Resmi Gazete'de 25 Eylül tarihli sayısında yayımlandı. Bu ilana son başvuru tarihi 15 gün sonraki mesai bitiminde olacağı belirlendi. 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 15 sözleşmeli personel alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)