İstanbul Belediyesi İETT Şoför Alımı

Belediye birimlerine şoför alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan kariyer sitesi üzerinden İETT bünyesine otobüs şoför alımı yapılması için iş ilanı yayınlanmıştır.

Kamu Personeli Alımı 12.01.2021, 11:08
İstanbul Belediyesi İETT Şoför Alımı

İstanbul Belediyesi İETT Şoför Alımı

Belediye birimlerine şoför alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanlardaİstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan kariyer sitesi üzerinden İETT bünyesine otobüs şoför alımı yapılması için iş ilanı yayınlanmıştır.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

İBB Otobüs şoförü alımı ilanının son başvuru tarihi 13.01.2021 olarak açıklanmıştır.

Başvurmak isteyen kişilerin aşağıda bulunan link üzerinde başvuru işlemini gerçekleştirmelidir.

https://kariyer.ibb.istanbul/

OTOBÜS SOFÖRÜ ALIMI ŞARTLARI

1. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin en az lise mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır.

2. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin E sınıfı sürücü ehliyetine belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilmek gerekmektedir.

3. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip olma zorunluluğu bulunmakta.

4. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmaması gerekiyor.

5. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek niteliklerde olma zorunluluğu bulunmakta.

6. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin İstanbul Avrupa veya Anadolu Yakası’nda ikamet etme şartı bulunmaktadır.

İSTENİLEN BELGELER

a. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

b. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

c. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

d. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin başvuru yapan erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

e. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

f. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

g. İETT şoför alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Sürücü belgesinin aslı gösterilmek üzere kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)