İŞKUR’dan Sahil Güvenlik Komutanlığına 16 Sürekli İşçi Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımlamış olduğu ilan ile uhdesinde bulunan Samsun İlinde görevlendirilmek üzere 16 sürekli işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 19.12.2019, 14:16
İŞKUR’dan Sahil Güvenlik Komutanlığına 16 Sürekli İşçi Alımı

Yayımlanan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı uhdesinde bulunan Samsun İlinde istihdam edilmek üzere 10 farklı branşta 16 sürekli işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlana göre alımlar Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak olup başvuru şartları ve detayları haberimizin devamında verilmiştir.

Başvuru yeri ve zamanı detayı; Sahil Güvenlik dâhilinde yapılacak olan personel alımı için başvuru yapacak olan adaylara verilen detaylı bilgilere göre; alımlar için gelen talep Sahil Güvenlik Karadeniz Onarım Destek Komutanlığı tarafından gelmiş olup; alımlar da  Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından takip edileceği ilan edilmiştir.

Alınacak sürekli işçiler Samsun İlkadım Belediyesi sınırlarında görev alacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda yer alan şartları sağlamaları halinde 23-27 Aralık 2019 tarihleri arasında Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden/İlçe Hizmet Merkezlerinden veya İŞKUR resmi internet sitesinden başvurularını yapacaklardır.

Başvuru Şartları neler; Sahil Güvenlik Komutanlığı 16 sürekli işçi alımı için gerekli görülen başvuru şartları için yayımlanan kılavuzda yer alan bilgilere göre, adayların; 36 yaşından gün almamış olmak, Başvuru tarihi itibari ile mezun olmak veya alanında uzmanlık belgesine sahip olmak, Samsun’da ikamet ediyor olmak, En az ilkokul ve en fazla lise mezuniyetine sahip olmak, Kurum tarafından yapılacak olan sınavlardan geçerli puanı alabiliyor olmak şartlarının sağlanması gerekiyor.

Meslek ve Unvan Bilgileri ise; Yat-Tekne Boyacısı, Mekaniker-Deniz Motorları, Borucu, Tornacı, Tesviyeci, Hidrolikçi(Gemi) Kaynakçı, Tekne Onarım İşçisi, Elektronik Teknisyeni (Elektronikçi) Elektrikçi (Gemi) alanlarında alımlar yapılacağı ilan edildi.

Kura Bilgileri ise 23 Ocak 2020 tarihinde ve 13:00-16:00 saatleri arasında Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda (Hançerli Mahallesi. Atatürk Bulvarı. No:17 İlkadım/SAMSUN) kura çekimi olacağı kılavuzda yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Samsun  sürekli işçi alımı ilanı için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)