İŞKUR Üzerinden Hastaneler 5.865 Personel Alım! Yaş Şartı

Türkiye İş Kurumu üzerinden Hastahanelerde istihdam edilmek üzere 5.865 personel alımı duyurusu yapan Sağlık Bakanlığı personel alım şartında adaylar yaş şartı esnekliği beklemektedir. Sürekli işçi alımı için adaylar Cumhurbaşkanlığına yaş şartlarının esnetilmesi ile dilekçe…

Kamu Personeli Alımı 14.05.2020, 01:07 22.06.2020, 20:56
İŞKUR Üzerinden Hastaneler 5.865 Personel Alım! Yaş Şartı

İŞKUR üzerinden yayınlanacak olan Sağlık Bakanlığı uhdesinde bulunan Üniversitesi Hastanesi 45 yaş şartı koyarak birçok adayın hayallerini gerçekleştirerek işe girmesini sağlamıştı. Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden yayınlayacağı ilan ile sürekli işçi 5.865 personeli alımı için yaş şartının yükseltilerek iş arayanlar ilan yayınlanmadan önce harekete geçerek yaş şartının 45 veya 48 çıkartılmasını beklediklerini yönünde açıklamalar gelmektedir.

Sürekli işçi alımı unvanları neler; Güvenlik Görevlisi, Şoför, Temizlik Görevlisi, İnşaat Boyacısı, Su Kanal İşçisi ve Beden işçisi olmak üzere 6 unvanda 5.865 personel alımı yapılacaktır. İlgili adaylar için ilan kılavuzu Haziran ortası gibi çıkması beklenmektedir.

Başvuru şartları neler; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, SGK emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması, Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması, Görevini yapmaya engel her hangi bir hastalığının bulunmaması ve 657 sayılı devlet memurları kanunun 48’inci maddesindeki belirtilen şartları haiz olması gerekmektedir.

İlan kılavuzu yayınlanmadan sürekli işçi alımına başvuruda bulunacak adaylar e-devlet üzerinden yaş şartının esnetilerek 45 ile 48 yaşa kadar başvuruda bulunmak için dilekçe verdiklerini belirtmekteler.

İlan kılavuzunda kesin şartlar ve detaylar belirlenmiş olacaktır. İlan kılavuzu Haziran ortası gibi yayınlanması beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Mutlu doğan 13 ay önce
Emeklilik yaşı kadar işe giriş yaşıda yükseltilsin
Nurdane 13 ay önce
İnsan 50yaşındadır belki ama göstermez işi yapabilecek kapasitesi vardır insanlara yaş sınırı koyulmasin kendine güvenen iskura basvurabilsin ise alınsın herkesin ihtiyacı var
ibrahım boğa 13 ay önce
işsizim
filiz 13 ay önce
Ben kamuda iş istiyorum devlet hastanelerinde yardımcı sağlık personeli olarak çalıştım Ameliyat hane Doğumhane Yogumbakimlar
filiz 13 ay önce
Haziranı bekliycem bir umutla devlet ti bekliyorum kamu yu
Havva 12 ay önce
Türkiye geneli mi olacak alımlar...
Burak barlık 11 ay önce
Haziran bitiyor daha gelmedi klavuz