İŞKUR TYP Kura Sonuçları İçin Son Saatler!

İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Program olarak bilinen halk dilinde TYP olarak ifade edilen program için bazı illerde başvurular bitmek üzere bazı illerde ise mülakatlar yapılmaktadır. İŞKUR TYP sonuçlarını vatandaşlar merakla beklemektedir. TYP Sonuçları ise başvurusunu yaptığınız kurumun bağlı olduğu il müdürlüklerinde açıklanacaktır. İşte TYP ile ilgili detaylar.

Kamu Personeli Alımı 28.09.2019, 22:45 28.09.2019, 23:00
İŞKUR TYP Kura Sonuçları İçin Son Saatler!

Eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla, Milli Eğitim Bakanlığına kurumlar temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenler için Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanan TYP  personel başvuruları için sayılı saatler kaldı.

TYP PERSONELLERİ HANGİ ALANLARDA ÇALIŞACAK ?

İŞKUR'un TYP alımları MEB güvenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında bakım onarım ve temizlik işleri alanlarında olmaktadır.

MEB dışında diğer kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan uygulama konumları ise Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma , Park düzenlemeleri , Vadi ve dere ıslahı çalışmaladırı.

İŞKUR TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR tarafından başvuru ile ilgili yapılan açıklamada, "Katılımcı seçim şartları yapılacak soruşturmada mevzuat gereği programa katılmasında engel olmayanlardan, ilgili vakıfta kaydı olmak şartıyla, sistemden yapılan gelir testinde hane halkı geliri kişi başı 500 TL ve altı olanlardan, asil ve yedekler sırasıyla ilgili kurumca noter kurasıyla belirlenecektir. Başvurular şahsen İŞKUR İl Müdürlüğüne yada İŞKUR resmi internet adresinden web ortamında yapılabilecektir. Kişiler ikamet ettiği il veya ilçenin projesine başvurabileceklerdir." denildi.

Adaylar TYP ilanlarına başvuru yapmak için bulundukları şehrin İŞKUR İl İlçe Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet binalarına gidebilirler. Bunun için adayların ikamet ettikleri şehir için yayımlanan ilanları belirlemesi gerekiyor. Başvuru yapmak isteyenler, verilen bağlantı üzerinden TYP ilanlarında kendi şehirlerini kapsayan ilan yayımlanmışsa başvuru yapabilir.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Başvuru yapacak adayların, daha önceden belirlenen şartlara uyması gerekiyor. İŞKUR TYP programlarına katılmak için Türk vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, Emekli yaşlılık malullük aylığı almıyor olmak, emekli olmamak, Açıköğretim fakülteleri dışında öğrenci olmamak. İŞKUR'a kayıtlı işsiz olma gerekmektedir. Bu şartları taşıyanlar İŞKUR'a başvurabilir.

Yorumlar (7)
Sadullah 2 yıl önce
Ben agri patnostan Bizde kura falan yapilmadi adamlar direkmen kendi adamlarini sectiler cok adaletsizlik var Allah insAllah bunlarin yanina birakmatacaktir
Ali 2 yıl önce
Aynen ıspartada da aynısı oldu kendi adamlarını aldırdılar. Kura falan hikaye. Ama hakkımı helal etmiyorum rabbim kahru bela ismiyle kahretsin onları. Haram zıkkım olsun inşAllah....
Gülhanım Öztürk 2 yıl önce
Milliegitimsonuçları
Emriye 2 yıl önce
Hiç anlamıyorum varlık tesbiti yapılıyor neden se envarlikli kişiler nasıl ise giriyor haksızlık var.
Sevgi 2 yıl önce
Bırde insanlar kendıletını şartlandırmış orası çıkarsa çalışırım burası olmazsa çalışmam o zmn başvuru yapıp kımsenın hakkına gırmeyın.
Nermin 2 yıl önce
Bizde.mülakat.oldu.sonuçları.merak.ediyoruz
Emine 2 yıl önce
Bence boşuna kurra çekmesinler zaten belli girecek kişiler haksızlık bide derler noter huzurunda diye hepsi göz boyamaca helal etmiyorum ben şahsen