İşkur TYP Kapsamında Burdur İl Özel İdaresine İşçi Alıyor

İşkur tarafından toplum yararına program kapsamında 5 temizlik işçisi alımı yapılmaktadır.

Kamu Personeli Alımı 14.03.2020, 10:10 14.03.2020, 10:28
İşkur TYP Kapsamında Burdur İl Özel İdaresine İşçi Alıyor

Burdur İl Özel İdaresi tarafından temizlik işçisi alımı için resmi ilan yayımlandı, başvuru alınıyor.

Başvuru Şartları

İşkur TYP iş ilanları üzerinden yayınlanan ilan ile Burdur İl Özel İdaresine temizlik işçisi alınmaktadır. İşçiler toplum yararına program kapsamında istihdam edilecektir. İlan kapsamında çevre temizlik işçisi olarak 5 kişi alınacaktır. 

İşçi alımı için ilan 13 Mart 2020 tarihinde yayınlanmıştır. İlanın yayım tarihiyle başvurular alınmaya başlamıştır. Son başvuru günü ise 17 Mart günü mesai bitimine kadardır. Başvurular İşkur üzerinden şahsen, elektronik olarak ya da Alo 170 üzerinden yapılabilir. 

En az okuryazar olan, emekli aylığı almayan, 18-50 yaş arasındaki ve Burdur il sınırlarında ikamet eden adaylar başvuru yapabilecektir. Başvurusu olumlu görülen adaylar arasından liste yöntemi ile seçim yapılacaktır. 

İşçiler Ne Kadar Çalışacak?

Toplum yararına program kapsamında işe alınanlar kısmi süreli olarak çalışmaktadır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda işe alınan kişiler 18 Mart 2020 tarihinde işbaşı yapacaktır. Toplam 182 gün istihdam edilecekler ve 18 Eylül 2020 tarihinde sözleşmeleri sona erdirilecektir. İşe alınan kişiler günde 9 saat mesai yapacaktır.

İlan kapsamında işe alınan 5 temizlik işçisi Burdur il sınırları içinde görev yapacaktır. İşçiler bahar aylarında park ve bahçenin yeşillendirilmesi, çevre temizliğinin yapılması gibi görevlerde çalışacaklardır. Bu nedenle bahar başlangıcından yaz sonuna kadar görev yapacaklardır. Eylül ayı itibariyle de sözleşmelerine son verilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)