İŞKUR TYP Kapsamında 81 Şehre! Kamu Personeli Alımları Başlıyor

Türkiye İş Kurumu tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına TYP kapsamında güvenlik görevlisi ve temizlik hizmetleri alımları kamu personelleri alımları başlıyor. İŞKUR kaydı ve TYP alımları ekranı haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 10.09.2019, 10:55 16.09.2019, 23:54
İŞKUR TYP Kapsamında 81 Şehre! Kamu Personeli Alımları Başlıyor

Her yıl olduğu gibi 2019 Eylül ayında okulların açılmasıyla Milli Eğitim Bakanlığı okullarda istihdam edilmek üzere süreli ve süresiz güvenlik görevlisi ve temizlik hizmetleri kamu personeli alımları yapmaktadır. Ayrıca Belediye Başkanlıkları, Araştırma Hastaneleri, Hastaneler, Kaymakamlıklar, Valilikler, İl Özel İdareleri ve diğer kurumlar ve kuruluşlar (TYP) Toplum Yararına Programlar çerçevesinde Türkiye İş Kurumu üzerinden personel tedariki sağlamaktadır.

Başvuruda bulunmak için öncelik olarak, Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kaydınız oluştuğu takdirde kendi şehrinizde kurumların ilan etmiş olduğu personel alımları İŞKUR üzerinden yayımlanmakta olup kayıtlı adaylar başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Kayıt yaptırmayan adayların başvuru yapacakları yer olmadığından her hangi bir işe girmesi söz konusu değil.

İŞKUR GENEL BAŞVURU ŞARTLARI;

Türkiye İş Kurumu genel başvuru şartları arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 ila 45 yaş aralığında olması, Sosyal Güvenlik Kurumundan her hangi bir şekilde maaş almıyor olması, güvenlik görevlisi alımlarında ise yaş şartı genel anlamda 35 olarak belirtilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İl Milli Eğitim Müdürlükleri güvenlik görevlisi ve temizlik hizmetleri kamu personeli alımları için hazırlıkların son aşamalarına gelmiş olup ilana çıkıldığı takdirde başvuru süresi kısa olduğu için İŞKUR kaydı yaptırmayan adaylar başvuruda bulunamayacaktır.

İŞKUR kaydı için tıklayınız.

TYP başvuruları ekranı başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (27)
Aslan Sarıçam 2 yıl önce
Hala şu 35yaş olayını anlamadım ozaman emeklilik yaşını 35 'e çekin devletin çalıştırmadığın özel sektör niye alsın.madem 35 yaşta yaşlıyız emekli edin sayın yetkililer.
Songül 2 yıl önce
Öncelikle selam olsun herkese iş için bekleyen onca insanları sevindirip yaş şartı 35 oldu demek kadar düşüncesizlik yaparlarsa 35 üstü insanları oy zamanları da yok saysınlar lutfen.Zaten Türkiye cumhuriyetinde 35 yas üstü insanlara yaşama şansı verilmiyor onlar ev gecindirip çocuk çoluk okutmuyorlar.Insanlarla kafa bulmak insanlari yaşları itibariyle tüm iş olanaklarından mahrum bırakmak nedir ya.Ben 39 yasinda iki cocuk annesiyim özel guvenlik olarak sertifikamı aldim napayim ceyizimemi koyucam
Murat 2 yıl önce
Bizde yana döne iş arayalım neden tanıdık vekil yada adamımız yok
Mihriban 2 yıl önce
Ne zaman basliyor
erdogan 2 yıl önce
çekiliş olsa dayılar giriyor işe typ ikitar parti den okulara afyondan
Dadas 2 yıl önce
TARİH NE ZAMAN TARİHH
81 milyon 2 yıl önce
Gerçekten devlet yetkilileri bu işe el atsın 2000 lira için kimisine yeter kimisine yetmez hatta bazılarına cıkmıyor 5 aydır kiramı ödeyemiyorum mağdurum cami kenarına gecip para toplayacam sonunda herkes torpil yapıyor bizim gunahımız nedirtorpil yapacak adam yok sayın cumhur başkanı bizi duyuyorsanız bize yardım edin suriyelilerden daha mağduruz
Umutt 2 yıl önce
O zaman miletvekilleri ve bakanlarda 35 altı olsun bu ne ya yeminle türkiyeden kaçmak istiyorum çoğu zaman
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın