İŞKUR, TYP İstihdam Programında 3700 Kamu Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilanlar ile TYP Toplum Yararına Programlar çerçevesinde altyapı yenileme ve çevre temizliğinde istihdam edilmek üzere 3700 personel alımı yapıyor. Tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 13.06.2019, 12:24 13.06.2019, 13:28
İŞKUR, TYP İstihdam Programında 3700 Kamu Personel Alımı

İŞKUR genel başvuru şartları: Toplum Yararına Programlar çerçevesinde Terörle Mücadelede Malul sayılmayacak, engelli veya eski hükümlülerin istihdam ettirilmek üzere kamu personeli alımı ilanlar yayımlanmıştır. Alımlar farklı il ve ilçelerde, farklı pozisyonlarda çalıştırılacaktır.

18 ila 40 yaş aralığı bulunan, eski hükümlü, engelliler ve terörle mücadelede malul sayılmayacak adaylar, malul aylığı almıyor olması, kayıtlı işsizler TYP alımlarına başvuruları kabul edilmekte. Adaylar kendilerine İl ve İlçelerde uygun pozisyon bulduğu takdirde başvuru şartlarına haiz olmasıyla başvuruları kabul edilmektedir.

Adayların başvuru usulü: Başvuru şartlarını sağlayan adaylar hemen başvuru yapabilir. Elektronik olarak veya şahsen giderek başvuru yapmak mümkün. İŞKUR iş ilanları resmi internet sitesi üzerinden başvurmak isteyenler üye olduktan sonra arama butonundan ilgili işi arayabilirler. Bulduktan sonra yönlendirmeleri takip ederek başvuru yapabilirler. İsterlerse de Türkiye İş Kurumu İŞKUR İl veya İlçe Müdürlüklerinden başvuruda bulunabilirler.

Başvuruları kabul edilen adayların iş başı yapmaya hak kazanan adaylar ( Liste yöntemi veya Noter kura yöntemi ile alımlar yapılmaktadır.

İŞKUR TYP alımı başvuruları için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (9)
Ebru 2 yıl önce
TORPİLLE alim yapilan Typ programinda yaş şartı aranmiyor..
Selvi nur 2 yıl önce
Arkadaşlar her ilde olacakmı mesela kırıkkalede olsun nolur ya
selvinur dogan 2 yıl önce
Arkadaşlar kırıkkalede olacakmı bı bılgınız varmı
Aşeğül 2 yıl önce
İşe girmek istiyoruz ama nerede o gunler
mucahit bakir 2 yıl önce
İş istiyorum
Sevim sögütlü 2 yıl önce
Hep aynı senaryo baş vuruya gidiyorsun yok 35 yaş için deniliyor seni geri gönderiyor. Evet torpilin yoksa iş yooook. Net.....
Fatih bayraktar 2 yıl önce
Oporotor alimlarida varmi belediyelerin bilgisi olan varmi kayseri 38
Orhan bukan 2 yıl önce
İş iştiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın